banner731

Başbakan Yıldırım: Sandıkta Herkes Boyunun Ölçüsünü Alacak

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım Bolu'da düzenlediği mitingde açıklamalarda bulundu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik olarak yapılan eleştirilere değinerek muhalefeti eleştirdi.

POLİTİKA 02.06.2018, 16:29
Başbakan Yıldırım: Sandıkta Herkes Boyunun Ölçüsünü Alacak

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım Bolu'da düzenlediği mitingde açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları; 

Saçımız ak mı, kara mı önümüze düşecek. Sandıkta herkes boyunun ölçüsünü alacak. Bolu, hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı.

Bolu, 12 seçimde de AK Parti'yi, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakmadı, arkasında oldu. Sağ olun, var olun.

Bu hedefler doğrultusunda cumhurbaşkanımız bir yandan biz bir yandan memleketimizi karış karış dolanıyoruz.

Üç büyük hedefimiz var; ilk hedefimiz Meclisi daha güçlü hale getirmek. İkinci hedefimiz, milletin adamını en yüksek oyla seçmek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni başlatmak. Üçüncü hedefimiz, Türkiye'yi daha da büyütmek, daha güçlü hale getirmek.

Meclis çoğunluğu sağlayan AK Parti kadrolarıyla Türkiye, 2023 hedeflerine doğru güvenle istikrarla yol almaya devam edecek. Uyumdan istikrar çıkacak, güçlü Türkiye güneş gibi doğacak.

Ne diyorlar, Tayyip Erdoğan'ı indirelim de gerisi mühim değil. Söz birliği, ağız birliği etmişler. Peki Bolu'dan soruyorum, Türkiye'yi 2002 krizinden, kaosundan çıkarıp 2018'e, aydınlık günlere taşıdığı için mi indirmek istiyorsun?

Ülkenin IMF'ye borcunu kapattığı için mi indirmek istiyorsun? Türkiye'yi 3,5 kat büyüttüğü için mi indirmek istiyorsun?

İhracatı 4,5 kat artırdığı için mi indirmek istiyorsun? Dünyada yapılan 10 büyük projeden 6'sını, Yavuz Sultan Selim, Osmangazi Köprüsü, Bolu Tüneli, Marmaray, hızlı treni, dünyanın en büyük havalimanını yaptığı için mi Recep Tayyip Erdoğan'ı indirmek istiyorsun?

Devletle milleti barıştırdığı, 81 milyonu kardeş yaptığı, darbecilere, hainlere göğsünü siper ettiği, demokrasiye milletiyle Bolu ile sahip çıktığı için mi indirmek istiyorsun?

Mazlumların sesi, zalimlerin korkulu rüyası olduğu için mi indirmek istiyorsun? Onların hazmedemediği şey, 16 yıllık bu başarı tablosudur, bu tarihi değişimdir.

Recep Tayyip Erdoğan'ı, millet iradesini iktidara taşıdığı, darbecilerin, vesayetçilerin düzeni bozulduğu için istemiyorlar. Recep Tayyip Erdoğan'ı kendi menfaat siyasetine alet edemedikleri, teslim alamadıkları için indirmek istiyorlar.

Bu milletin siyasete yeniden güven duymasını sağlayan AK Parti'yi bunun için hazmedemiyorlar.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)