Bekir Bozdağ'dan S- 400 Füzelerini Türkiye Alacak Açıklaması

Başbakan Yardımcı Bekir Bozdağ yaptığı açıklama ile, Türkiye'nin S- 400 füzesini alacağını ve hava savunma sistemini daha da güçlendireceğini açıkladı.

Bekir Bozdağ'dan S- 400 Füzelerini Türkiye Alacak Açıklaması

BAŞBAKAN Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin S- 400 füzesini alacağını ve hava savunma sistemini daha da güçlendireceğini söyledi. Savunma sanayiindeki yerlilik oranı yüzde 20’den yüzde 65’e yükseldiğini belirten Bozdağ, "Türkiye’nin Makine Kimya Enstitüsü'nde silah sanayinde çalışan, pek çok mühendisin nasıl öldüğüne dair haberleri hep duydunuz. Ne zaman bir adım atılsa, bir bakıyorsunuz bir olay oluyor. Kıymetli evlatlarımız bir bakıyorsunuz intihar etmiş. Üzerine giden oldu mu? Yok. Ama şimdi bütün bunların hepsinin üzerine gidiyoruz ve bu alanda çalışan herkesi hem daha iyi koruyoruz hem de her tarafı dört gözle takip ediyoruz" dedi.

Kürt Çocuklarını Kandırmak İçin Tatlandırıcıdır

Bekir Bozdağ, Yozgat’ta, Bozok Üniversitesi Akademik Yıl açılış törenine katıldı. Bozdağ, burada öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, aklını kiraya vermiş, düşünemeyen insanların terör örgütleri tarafından kullanıldığını belirtti. Bozdağ, "Türkiye’de DHKP-C diye bir terör örgütü var. Sadece kapitalistlerin talimatlarını yerine getiren bir örgüt. Emperyalistlerin tetikçisi. Ama bakın hala yürürler, 'emperyalizme karşı omuz omuza' diye. Ya senin patronun emperyalizmin kucağında oturuyor. Türkiye’de kimi öldür derse onu öldürüyorsun. Bunu göremez, çünkü akıl esir. Emperyalizme karşıysan, Tayyip Erdoğan’ın yanında duracaksın. Emperyalizme karşı en büyük meydan okumayı bugün Türkiye’nin Cumhurbaşkanı yapıyor. Atatürk’ün yaptığı gibi. Eğri oturacağız ama doğru konuşacağız. PKK terör örgütü de öyle. Bütün terör örgütleri büyük güçlerin taşeronudur. Bilumum terör örgütleri, taşeron. PKK terör örgütü için Kürtçülük; gerektiğinde ölecek, öldürecek, Kürt çocuklarını kandırmak için bir tatlandırıcıdır. DAEŞ terör örgütü de öyle proje bir terör örgütüdür" diye konuştu.
 

S- 400 Füzeleri Hava Savunmamızı Güçlendirecek

Türkiye’nin S-400 füzelerini almak istemesine herkesin karşı çıktığını söyleyen Bozdağ şöyle devam etti:

“Bizim hava savunma sitemimiz olmasın mı? Havadan bir füze atıldığında Türkiye olarak bu füzeyi etkisiz hale getirecek bir savunma aracına sahip olmayalım mı?. Şimdi bakın Suriye’de karışıklık var, Almanya, Hollanda ve değişik NATO ülkeleri yardım ettiler, geçirdiler. Biz diyoruz ki kendimiz yapalım. Bizim paramız var. Alalım, 'olmaz' diyorlar. 'Siz verin, sizden alalım' olmaz. 'O zaman biz başkasından alalım' gene olmaz. Biz kendimiz üretmek istiyoruz. 'Başkasından alalım' o da olmaz. Ne yapacağız biz o zaman; başımıza bir felaket geldiği zaman sizin kapınızda yalvar yakar mı olacağız? Elimizde imkanlarımız var, biz kendi imkanlarımızla bu adımı atabiliriz ve atıyoruz. Allah'ın izniyle de attık. Anlaşma imzalandı, kaparolar verildi ve Türkiye S-400 füzesini alacak ve hava savunma sistemini bununla daha da güçlü hale getirecektir. Pek çok konuda bilim adamlarımızın üreteceği katkılarla biz iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Savunma sanayi alanında ülkemizin güçlenmesi, Türkiye’nin dünyada ve bölgede daha güçlü olmasına yol açacak. Sadece ekonomimiz yetmez, bu alanda da çok güçlü olmamız lazım. Bunun üzerinde ciddiyetle durduk, durmaya da devam edeceğiz."

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE