Binali Yıldırım, İmamoğlu'nun İstanbul vaatlerine ve sloganına güncelleme yaptı

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, su tüketiminde aylık ortalama yüzde 40 indirim yapılacağını söyledi. Öğrenci akbilinin ise 85 liradan 40 liraya düşürüleceğini Twitter hesabından duyurdu. Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda vaatlerini duyuran Yıldırım, slogan olarak 'Daha güzel olacak' cümlesini kullandı.

POLİTİKA 13.05.2019, 18:12 13.05.2019, 19:32
Binali Yıldırım, İmamoğlu'nun İstanbul vaatlerine ve sloganına güncelleme yaptı

YSK'nın 6 Mayıs'ta aldığı iptal kararıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi 23 Haziran'da yenilenecek. Binali Yıldırım Twitter hesabından İstanbullulara müjdeli haber diye başlayarak vaadlerde bulundu.

Cumhur İttifakı'nın AK Partili adayı Binali Yıldırım, İstanbullulara su tüketiminde ve öğrenci akbilinde indirim vaadinde bulundu.

Twitter hesabından açıklama yapan Yıldırım, "İstanbullulara müjdeli haber: Daha önce söz verdiğimiz gibi; kişi sayısı daha fazla olan hanelerde daha çok indirim olmak üzere, su tüketiminde aylık ortalama yüzde 40 indirim yapılacak. Öğrenci Akbil'i aylık 85 liradan 40 liraya düşürülecek. Hayırlı olsun" dedi.

"Daha güzel olacak" dedi

Yıldırım'ın vaatleri, CHP'li Ekrem İmamoğlu'nu hatırlattı. Zira 31 Mart yerel seçimlerinde İBB Başkanı seçilen İmamoğlu, seçimin iptalinden önce su ile toplu ulaşımda indirim ve ücretsiz taşıma yapılması konusunda talimat vermişti.

Öte yandan Yıldırım, İmamoğlu'nun seçim sloganı haline gelen 'Her şey çok güzel olacak' sözünün benzerini kullandı: "Daha güzel olacak.

Yorumlar (0)