banner731

Bu anket çok konuşulur! Ali Babacan'ın partisi halktan yüzde kaç destek alıyor?

Türkiye'de erken seçim olacak mı? Ali Babacan'ın yeni partisi ne zaman kurulacak? Yeni partide Davutoğlu yer alacak mı? sorularına Ankara kulisleri cevap ararken ORC şirketi tarafından yapılan anket sonuçları gündeme bomba gibi düştü. Ankette, "Bu hafta milletvekili genel seçimi olsa, hangi partiye oy verirsiniz" sorusuna, seçmenlerin yüzde 30.6'sı AK Parti derken, yüzde 26.5'i ise CHP'yi işaret etti. Ankette yeni parti hazırlığında olan Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu ile ilgili de çarpıcı detaylar yer aldı.

POLİTİKA 11.09.2019, 16:25
Bu anket çok konuşulur! Ali Babacan'ın partisi halktan yüzde kaç destek alıyor?

ORC araştırma şirketi, yaptığı son kamuoyu araştırmasını açıkladı.

Kulislerde AK Parti’ye yakın olduğu savunulan şirketin yaptığı anket sonuçlarına göre, “Bu Pazar Milletvekili genel seçimi olsa, hangi partiye oy verirsiniz” sorusuna, seçmenlerin yüzde 30.6’sı AK Parti  derken, yüzde 26.5’i ise CHP’yi işaret etti.

AK Parti’nin oyunun düştüğü gözlenen anket sonuçlarına göre, yeni parti kurma hazırlığında olan Ali Babacan için parti kurması halinde “oy verebilirim” diyenlerin oranı ise yüzde 11.6 olarak açıklandı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yeni parti kurması halinde oy verebileceğini söyleyenlerin oranının ise yüzde 8.5 olduğu gözlendi.

Yorumlar (0)