Bülent Arınç'tan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'na Yeni Parti Tepkisi: Yaptıkları Yanlış

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti kuracağı iddialarına yönelik açıklamada bulundu. Arınç iki ismin AK Parti'en ayrılmasını onaylamadığını ifade ederek yaptıklarının yanlış olduğunu ifade etti. Arınç, açıklamasında ise; "AK Parti'den ayrılmalarını onaylamıyorum. Partiden ayrılıp da başka parti kurmak isteyenlere de yaptıklarının yanlış olduklarını söylemeye çalışıyorum" dedi...

POLİTİKA 16.08.2019, 18:51
Bülent Arınç'tan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'na Yeni Parti Tepkisi: Yaptıkları Yanlış

Kırıkkale'yi ziyarette bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi eski başkanı Bülent Arınç'tan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'na tepki geldi.

Yeni parti kuracakları iddialarına yönelik gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arınç, Davutoğlu ve Babacan'ın yaptığının yanlış olduğunu söyledi.

Arınç olayları medyadan takip ettiğini söylediği açıklamasında ise;

"Bende basından medyadan takip ediyorum. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun yeni bir parti kurma hazırlığı içinde olduğunu, ben Bülent Arınç olarak her zaman şunu ifade ettim; ben AK Parti'nin kurucusuyum.

AK Parti'de 18 yaşına girdi. Bu partide de hayatım boyunca kalmaya devam edeceğim. AK Partiden ayrılıp da başka parti kurmak isteyenlere de yaptıklarının yanlış olduklarını söylemeye çalışıyorum. Elimden gelen budur." dedi.

Davutoğlu'nun Adalet ve Kalkınma Partisi'ne çok büyük hizmetleri olduğunu ifade ederek;

"Dolayısıyla AK Parti'ye çok büyük hizmetleri geçmiş olan birisiyle yıllarca aynı kabinede hizmette bulunmuş, birisi başbakanım olarak bulundu.

Çok değerli insanlar gönlüm arzu ediyor ki ayrılmasınlar. Başka parti kurmasınlar onlar AK Parti'nin bütün başarına hisse sahibi olan insanlardır.

Bundan sonra da AK Parti'ye hizmet etmeye devam etsinler. Umarım inşallah böyle bir sonuç alırız." dedi.

AK Parti ile mücadele edilmesini tavsiye etmediklerini söyleyen Arınç;

"AK Parti ile mücadele etmemelerini tavsiye ediyoruz. Onlardan beklentimiz budur. Sayın Cumhurbaşkanımız da kendilerini severler. zaman zaman görüşürler.

İkazlarda bulunurlar ama arkadaşlarımızın nihayetinde biz karar vermiyoruz. Biz tahin etmiyoruz. Temennimizi söylüyoruz.

Bugüne kadar hep birlikte omuz omuza yan yana ve kol kola olduk. Hiç bir zamanda karşı karşıya gelmedik, umarım da bundan sonra da karşı karşıya gelmeyiz." dedi.

Yorumlar (1)
fatih sol 1 ay önce
işe igtiyaçimvar