Alexa
26 Nisan 2018 Perşembe 17:26
Burdur Valisi Şerif Yılmaz İstifa Etti! Kimdir?
Kamu Personeli

"24 Haziran 2018 seçimlerinde memleketim Manisa’dan Milletvekili aday adayı olacağımdan dolayı bugün itibariyle Burdur Valiliği görevimden istifa ederek ayrılıyorum" ifadelerini kullanan Burdur Valisi görevini bıraktığıyla alakalı olarak veda mesajı yayımladı.

Veda mesajında;

"32 yıllık meslek hayatım boyunca Ülkemizin çeşitli illerinde Kaymakam, Vali Yardımcısı, İçişleri Bakanlığında Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve 2009 yılından bu yana da dört ilde sırasıyla Tokat, Kayseri, Kütahya ve Burdur’da Vali olarak görev yaptım.

Mülki İdare Amirliği mesleğine başladığım 1986 yılından bu güne kadar “Halka Hizmet Hakka Hizmettir” düsturuyla gecemi gündüzüme katarak insanı merkeze alan bir yönetim anlayışıyla, tüm iş ve hizmetlerimizi hak, hakkaniyet ve adalet prensiplerine uygun olarak yerine getirmeye özen gösterdim.

Devletimizin şefkatini ve hoşgörüsünü en ücra köşelere varıncaya kadar hissettirerek, kişilerin menfaatlerinden ziyade kamu yararını ön planda tutan bir anlayışla, israfı önleyerek ve tüm hizmetlerin en verimli şekilde yerine getirilmesine azami gayret gösterdim.

Bu süreçte vatandaşlarımıza hizmet götürme noktasında ekip ruhu içerisinde gecesini gündüzüne katarak çalışan bizlere yardımcı olarak katkı sunan tüm çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

Tabi son görev yaptığım Teke Yöresinin Kültür Başkenti, Yörük Kültürünü yaşayan ve yaşatan Burdur’un bizim gönlümüzde ki yeri her zaman ayrı kalacaktır.

2016 yılında atandığım Göller, Güller, Gönüller Diyarı Burdur’da iki yıla yaklaşan bir süre çalışma fırsatı buldum.

Göreve başlayışımın ilk günlerde karşı karşıya kaldığımız 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı tüm Türkiye’de olduğu gibi meydanları doldurarak, demokrasisine sahip çıkan Burdurlu hemşerilerime bir kez daha şükranlarımı ifade ediyorum.

Burdur’da görev yaptığım süre içerisinde Teke Yöresinin sıcak, içten, samimi ve gönlü güzel insanlarına hizmet etmenin bahtiyarlığını yaşadım.

Devletin kapısını milletin kapısı haline getirerek, bu kapının sadece belli şahıslara değil, herkese açık olmasına gayret gösterdim.

Gönlümüz rahat, gözümüz arkada kalmadan Burdur’dan ve kamu görevimden ayrılıyorum. Uzun yıllardır milletime ve devletime hizmet etmenin haklı gururunu yaşarken, görevden ayrılmam sebebiyle hüznü de bir arada yaşıyorum.

Vali olarak bizlere hizmet etme imkânı veren başta Sayın Cumhurbaşkanlarımız olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerine ve tüm Devlet büyüklerimize şükranlarımı ifade ediyorum.

Görev yaptığım tüm illerde birlikte çalışma fırsatı bulduğum milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, il genel meclis üyelerimize, meslek ve sivil toplum kuruluşlarımızın yöneticilerine, işadamlarımıza, kamu görevlilerimize, hayırseverlerimize, muhtarlarımıza ve programlarımızda bizleri yalnız bırakmayan basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, şahsıma gösterdikleri teveccüh ve destek için şükranlarımı ifade ediyorum.

Makamların gelip geçici olduğunu, önemli olanın gök kubbede hoş bir seda bırakabilmek olduğunu bilerek, kamu görevimizden ayrılıyor olsak ta bundan sonra da Milletimize ve Ülkemize hizmet etme yolunda çalışmaya devam edeceğimi ifade ederken tüm Burdurlu hemşerilerime helallik dileği ile arz-ı veda ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.

KİMDİR?

4 Mayıs 1962 yılında Manisa'nın Turgutlu ilçesinde doğdu. İlkokulunu Turgutlu Bozkır köyünde ve ortaöğretimini ise Uşak Ömer Bedrettin Uşaklıgil Ortaokulu'nda tamamladı ayrıca Lise öğrenimini Manisa Lisesi'nde gördü.

1981 yılında ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girmiş 1985 yılında mezun olmuştur.

Görev tarihçesi;

Kastamonu-Azdavay Kaymakamlığı 10.08.1989-21.08.1990 tarihleri arasında.

Muş-Varto Kaymakamlığı 04.09.1990-17.08.1992 tarihleri arasında.

25.09.1992-17.08.1994 tarihleri arasında Bitlis Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, bu arada 14.04.1993–31.05.1993 tarihleri arasında askerlik görevini ifa etmiştir. 

Uşak-Karahallı Kaymakamlığı, 31.08.1994-21.08.1998 tarihleri arasında.

Kilis Vali Yardımcılığı 01.09.1998-17.10.2000 tarihleri arasında.

Van Vali Yardımcılığı 31.10.2000-17.10.2001 tarihleri arasında.

Çanakkale Vali Yardımcılığı 30.10.2001-28.09.2004 tarihleri arasında.

İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği 12.10.2004-02.09.2005 tarihleri arasında.

Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı 02.09.2005-03.10.2005 tarihleri arasında.

Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı 03.10.2005-22.07.2007 tarihleri arasında.

Personel Genel Müdür Yardımcısı Vekilliği 22.07.2007-05.08.2008 tarihleri arasında.

Personel Genel Müdür Yardımcılığı 05.08.2008-07.09.2009 tarihleri arasında.

Tokat Valisi 11.09.2009-16.08.2012 tarihleri arasında.

23.08.2012-15.05.2013 tarihleri arasında Kayseri Valisi ve 24.05.2013-17.06.2016 tarihleri arasında Kütahya Valisi olarak görev yaptıktan sonra; 01.06.2016 tarih ve 29729 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Vali Atamaları Hakkındaki Bakanlar Kurulu Kararı ile Burdur Valisi olarak atanmış olup, 17.06.2016 tarihinde görevine başladı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.