Büyük Birlik Partisi (BBP) Yerel Seçim Kararını Açıkladı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere dair kararını verdi. Diğer partilerle ittifak yapması gündemde olan BBP, kendi ad ve amblemiyle girme kararı aldığını duyurdu.

POLİTİKA 29.10.2018, 01:45
Büyük Birlik Partisi (BBP) Yerel Seçim Kararını Açıkladı

Türkiye 2019 yılının Mart ayında yerel seçimleri beklemeye başladı. Partilerin adaylarının yavaş yavaş belli olmaya başladığı şu dönemlerde siyasi gündemin ilk konusu yerel seçimler olmaya başladı. 

Bu kapsamda yerel seçimlere dair çalışmalarını devam ettiren partiler ittifak konusunda kararlarını açıklamaya başladılar. Daha önce yerel seçimlerde ittifak yapması gündemde olan AK Parti ile MHP'nin seçimlere ayrı ayrı katılacaklarını açıklamalarının ardından bu konuda bir açıklamada BBP'den geldi. 

BBP YEREL SEÇİMLERDE TEK BAŞINA YARIŞACAK

Büyük Birlik Partisi (BBP) gün içerisinde Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) ve il başkanları toplantıları gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen bu toplantılarda yerel seçimlere dair konular gündeme gelirken toplantıların ardından bir sonuç bildirgesi hazırlandı. Yayımlanan sonuç bildirgesine göre Büyük Birlik Partisi 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere tüm il, ilçe ve beldelerde kendi ad ve amblemiyle girme ve aday adayların tanıtılması kararı aldı. 

BBP tarafından yayımlanan bildirgede ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına ilişkin birde kutlama mesajı yayımlandı. Büyük Birlik Partisi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında, ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın Türkiye'ye hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulunulan toplantıda, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetin kurucuları, ilk meclis üyeleri ve gaziler rahmet ve minnetle anıldı.'' ifadelerine yer verdi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)