Çalışma Bakanı Sarıeroğlu: Kılıçdaroğlu SGK İle İlgili Konuşabilecek Son Kişi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu emeklilik konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu. Bu konuda bazı değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Bakan Sarıeroğlu, 'Kemal Kılıçdaroğlu'nun SGK'yla ilgili konuşacak son kişi olduğunu ifade etmem gerekiyor.' açıklamasında bulundu. 

POLİTİKA 11.06.2018, 01:47
Çalışma Bakanı Sarıeroğlu: Kılıçdaroğlu SGK İle İlgili Konuşabilecek Son Kişi

Siyasi gündemin en önemli konuların başında gelen emeklilik ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. Konuya dair çok konuşulacak ifadeler kullanan Bakan Sarıeroğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını eleştirdi. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU SGK İLE KONUŞACAK SON KİŞİDİR

Emeklilik konusuna dair yapmış olduğu açıklamalarında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun emeklilik açıklamalarına değinen Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bu açıklamaların övgüyle bahsedilecek bir yanı olmadığını söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun kar eden bir kurumu zarara uğrattığını ifade eden Bakan Sarıeroğlu şu ifadeleri kullandı. 

"Anamuhalefet patisinin genel başkanı tarafından, emeklilik yaşı konusu sürekli gündeme getiriliyor. Övgüyle geçmişten bahsediyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun SGK'yla ilgili konuşacak son kişi olduğunu ifade etmem gerekiyor. 34 yaşında kadınların, kendi döneminde emekli edildiğinden övgüyle bahsediyor. Ben bütün vatandaşlarımızın elini vicdanına koymasını rica ediyorum."

ERKEN YAŞTA EMEKLİLİK KONUSU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklamalarında ayrıca erken yaşta emeklilik konusuna da değindi. Erken yaşta emekliliğin ülke ekonomisine ciddi zararlar verdiğini ifade eden Bakan Sarıeroğlu düşük emekli maaşı eleştirilerine de yanıt verdi. 

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu  erken yaşta emeklilik konusunda ki açıklamaları şu yönde,

"Şimdi 1999 yılında 34 yaşında olan kişi, şu anda 53-54 yaşına gelmiş ve 20 yıldır emekli maaşı alıyor. Bu kişinin emekli maaşının da yüksek olması mümkün değil. 34 yaşında emekli olacak kişi kaç yıl prim ödemiştir, kaç sene sistemde kalmıştır? Sigortacılıkta sistemde kalma, prim ödeme, primi ödediğiniz maaş emekli maaşlarını belirliyor. Bu bağlamda şu anda sürekli olarak yine yayıyorlar, 'düşük emekli maaşı yatırılıyor vesaire' diye. Bunların sebebi geçmişten başlayan bu durumlar, düşük emekli maaşı bağlanması diye bir şey söz konusu değil. Herkesin hikayesi, çalışma hayatı serüveni farklı. Sisteme girdiği tarih, ödediği prim miktarı, aldığı ücret, prim gün sayısı vatandaşlarımızın emekli maaşını etkileyen unsurlar."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Görüş 1 yıl önce
erken emeklilik ne demek sgk yı zaten konyadan yönetenler kurum başkanın kim atadı diyenler batırdı onu oraya getiren cebir şiddet uygulayan saldırgan sapıklar sahte engelli raporu ile kazanç sağlayan sapık hırsızlar batırdı.erken emeklilik batırmadı.kayıt dışı paranınz batırdı.kayıtt dışı sgk bingöllülerin elinde diyenler batırdı.bu ülkede kadına şiddet uygulayanlar işkence halifeleri hırsızlık mafya batırdı.