Canan Kaftancıoğlu Davası'nda Karar: 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu bugün 3.kez daha hakim karşısına çıktı. Kaftancıoğlu'na hapis cezası verildi. Ceza ertelenmedi.

POLİTİKA 06.09.2019, 15:46 06.09.2019, 15:58
Canan Kaftancıoğlu Davası'nda Karar: 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası

Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından 7 yıl önce yaptığı paylaşımlar yüzünden hapis cezasına mahkum edildi. Kaftancıoğlu'na toplamda 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verildi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 2012-2017 tarihleri arasında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımları nedeniyle hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret”, “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama”, “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” , “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlarını işlediği belirtilerek 4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildiği davada karar çıktı.

Mahkeme Kaftancıoğlu’nu “Terör propagandası yapmak” suçundan 1 yıl 6 ay “kamu görevlisine alenen hakaretten” 1 yıl 6 ay 20 gün, “Cumhurbaşkanına alanen hakaret” suçundan 1 yıl 6 ay, “Devleti alanen aşağılamak” suçundan 1 yıl 3 ay, “halkı kim ve düşmanlığa alanen tahrik” suçundan 2 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

Kaftancıoğlu’na toplamda 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verildi

SAVCI CEZALANDIRILMASINI TALEP ETMİŞTİ

18 Temmuz'daki duruşmada esas hakkındaki mütalaasını bildiren savcı, sanık Kaftancıoğlu hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret”, “Kamu görevlisine hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin askeriye veya emniyet teşkilatını aşağılama”, “Halkı kin ve düşmanlığı alenen tahrik etmek” ve “Silahlı terör örgütü propagandası yapmak” suçundan zincirleme olarak 4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etmişti.

Yorumlar (9)
AYDIN EFESİ 3 ay önce
Bir olacağız , iri olacağız ,diri olacağız ,kardeş olacağız ve hep birlikte TÜRKİYE olacağız.
Uzman 3 ay önce
Yaşasın adalet
J.ö.h 3 ay önce
DEVLETİMİZİN HAİNLERE KARŞİ YANINDAYIZ
Hatice çetin 3 ay önce
Bu cezayı kınıyorum. Kur,an kursu adında, vakıf çatıları altında cocuklara tecavüz edildi. Mollalar dışarda. Bu mu adalet.
Fatih 3 ay önce
şahısların yaptıklarından dolayı koskoca bir dine çamur atmaya hakkın yok.
Kafakakan 3 ay önce
Ortalık çok pis karışacak!
Selçuk 3 ay önce
Af yasası karşılıksız çekleri kapsıyormu
Köksal 3 ay önce
Allah dusmanimi dahi adil mahkemelerde yargilatsin.Ben bu cezayı savunan sözde müslümanlara aciyorum.Zulmu adaletsizliği dahi savunacak hale gelmisler.Ülke bundan daha kötü yonetilemez.
Türk 3 ay önce
Muslumanlikla ne alakasi var ki. Alenen teror orgutu uyesi bu devlet dusmani dhkpc uyesi haine az bile bu ceza ve keske heskes yargilanip cezasini cekse.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın