Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan İstifa Etti! Kimdir?

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan bulunduğu görevden milletvekili adayı olabilmek adına istifa ettiğini açıkladı. Peki Mehmet Ceylan kimdir? Konuya dair tüm ayrıntıları siz ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

POLİTİKA 26.04.2018, 18:27 26.04.2018, 19:26
Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan İstifa Etti! Kimdir?

Milletvekili adayı olmak adına gelen istifalara bir yenisi geldi. Bu konuda gelen son istifa haberi, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan'dan geldi. Mehmet Ceylan Ak Parti Karabük Milletvekilliği görevi için istifa ettiği öğrenildi. 

Mehmet Ceylan'ın milletvekili aday adaylığı için aldığı istifa kararının ardından konuya dair bazı açıklamalarda bulundu. Mehmet Ceylan konuya dair açıklamalarında, "Öncelikle Cenab-ı Allah'ın takdiri, Partimiz ve siz değerli hemşerilerimin desteğiyle seçildiğim takdirde, uzun yıllar boyunca sahip olduğum tecrübe ve birikimlerimi, Karabük'ü temsilen Parlementoda sürdürmenin gayreti içinde olacağım.'' dedi. 

MEHMET CEYLAN KİMDİR?

Mehmet Ceylan, 1958 Karabük doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde tamamlayan Ceylan Konya DMM Akademisi'nden (Selçuk Üniversitesi) bölüm birincisi olarak mezun oldu. Makine Mühendisi olan Mehmet Ceylan bir süre Asistanlık ve Öğretim Görevliliği görevlerini yürüttü. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu'nu bitiren Ceylan ayrıca bu üniversitede araştırma görevlisi olarak akademik çalışmalarına devam etti. Siyaset Hayatına 1999 yılında Safranbolu Belediye Başkanı olarak başlayan Ceylan daha sonra iki kez AK Parti Karabük Milletvekili seçilerek TBMM'de görev yaptı. 61. ve 62. hükümet döneminde Kalkınma Bakan Yardımcılığı görevini başarıyla yürüttükten sonra 64. Hükümet döneminde de Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (0)