CHP'de Deprem ! Kandıra İlçe Yönetimi Toplu İstifa Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’nde olağanüstü kurultay tartışmaları sürüyor. Tartışmalar devam ederken CHP Kandıra İlçe Örgütü yönetim kurulu üyeleri toplu istifa etti. Detaylar haberimizde..

POLİTİKA 09.08.2018, 11:17 Batuhan
CHP'de Deprem ! Kandıra İlçe Yönetimi Toplu İstifa Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’nde olağanüstü kurultay tartışmaları sürü Kandıra İlçe Örgütü yönetim kurulu üyeleri toplu istifa etti.  Yönetim kurulu tarafından da bir istifa metni yayımlandı. Yayımlanan metnin detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz..

AÇIKLAMANIN DETAYLARI

Konu ile ilgili olarak Sözcü'nün aktardıklarına göre İstifayı İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular yayınladığı açıklama ile duyurdu.

Eyisabuncular açıklamasında yönetim kurulunun 8 Ağustos 2018 tarihinde toplanmış ve seçim sonuçları ile ilgili nihai değerlendirmesinin yapıldığını vurguladı. 

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada değerlendirmelere göre yurt genelindeki başarısızlığın olduğu Kocaeli ve ilçelerdeki başarısızlığın açık olduğu ifade edildi. Kandıra ilçe örgütünün seçimlerde başarısız olduğu ifade edildi ve şu açıklama yapıldı:

"Bu başarısızlık; üyenin, delegenin, mahalle temsilcisinin, il delegelerinin ve ana kademe yöneticilerinin paylaşması ve sorgulaması gereken bir başarısızlıktır. Hoşa gitmeyen sonuçların bedelini yönetime yıkmak, elini taşın altına koymayıp sorumluluktan kaçanların kolaycılık söylemidir."

Açıklamanın devamında başarısızlıktan dolayı Kandıra CHP ilçe yönetimi ve Kandıra Kadın kollarının istifa ettiği parti adına hayırlı olması dilendiği ifade edildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)