CHP'de İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına Talip Olan İlk Aday Belli Oldu

Aziz Kocaoğlu'nun, Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde aday olmayacağını açıklaması üzerine bu makam için ilk açıklama geldi. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer bu makam için yıllardır beklediğini ifade ederek bu görev için olumlu yaklaştığını ifade etti.

POLİTİKA 02.10.2018, 05:05
CHP'de İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına Talip Olan İlk Aday Belli Oldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu gün içinde yapmış olduğu bir açıklama ile 2019 yılının Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde aday olmayacağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından ise CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi için kimi aday göstereceği ise merak konusu oldu. 

Kulislerde bazı isimlerin ön plana birlikte ilk açıklama geldi. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevi için olumlu yaklaştığını ifade etti. 

CHP'Lİ İSİMDEN İZMİR ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

Seferihisar Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, Mimarlık Haftası kapsamında düzenlenen bazı etkinliklere katıldı. Bu etkinlikler çerçevesinde bir takım açıklamalarda bulunan Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu'nun, 2019’da yapılacak yerel seçimlerde aday olmamasını değerlendirdi. Bu konuda dikkat çeken ifadeler kullanan Tunç Soyer, bu görev için olumlu yaklaştığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı. 

“Bütün CHP’li belediye başkanlarının, CHP’ye gönül vermiş insanların, herkesin büyük bir aşkla ve şevkle yapacağı bir görev olur. Bu nedenle mutlaka talibi çok olur. Ben yıllardır bekliyorum. Olabilir de, olmayabilir de. Biz vazifemizi yapmaya devam edeceğiz. Ama genel merkez adaya karar verecek. Nasıl değerlendirirlerse onları bekleyeceğiz”

Tunç Soyer konuşmasında, Aziz Soyer'in yerel seçim açıklaması hakkında da değerlendirmelerde bulunarak, “Aziz Kocaoğlu'nun açıklaması son derece bilgece bir açıklamaydı. İzmir'de asla unutulmayacak izler bıraktı. Hepimiz tek tek, İzmirliler olarak kendisine müteşekkiriz. Bundan sonrasını genel başkan ve genel merkez takdir edecek. Hep beraber göreceğiz. Henüz konuşmak için çok erken” dedi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (0)