CHP'de Kritik İddia! Genel Başkanlığa Kim Talip Oldu?

24 Haziran'da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri sonrası olağanüstü kurultay tartışmaları yaşanan Cumhuriyet Halk Partisi'nde Genel Başkanlık için yeni bir iddia ortaya atıldı...

CHP'de Kritik İddia! Genel Başkanlığa Kim Talip Oldu?

Cumhuriyet Halk Partisi'nde, Genel başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın partinin başına getirilmek istendiği ileri sürüldü. 

Takvim gazetesinde yer alan habere göre; Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın Etiler'de lüks bir restoranda eski bakanlardan Hüsamettin Özkan, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile buluştuğu belirtildi.

Ayrıca 2019 yılında gerçekleştirilecek yerel seçimler için liste çalışmaları yaptıkları ifade edilirken 4 isimsen Sarıgül'ün Şişli'yi ve Kaftancıoğlu'nun ise Beşiktaş'ı istediği iddia ediliyor.

Diğer yandan CHP'nin 2 numaralı koltuğuna oturduktan sonra ilk iş olarak İstanbul'u dizayn etmeye girişen Salıcı'nın yerel seçimlerden sonra genel başkan adayı olmaya hazırlandığı belirtiliyor...

Buna yönelik olarak; Salıcı'nın İstanbul temasları CHP'de genel başkanlık için yola çıkan Muharrem İnce ekibinde de şok etkisi yarattığı konuşulmaya başladı.

Partinin eski lideri Deniz Baykal'a yakın isimler ise bayram sonrasında bir bildiri yayınlayarak Salıcı'yı protesto etmeye hazırlanacakları iddia edilen bir diğer konu arasında yer alıyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE