CHP'de Kritik İddia! Genel Başkanlığa Kim Talip Oldu?

24 Haziran'da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri sonrası olağanüstü kurultay tartışmaları yaşanan Cumhuriyet Halk Partisi'nde Genel Başkanlık için yeni bir iddia ortaya atıldı...

POLİTİKA 23.08.2018, 14:47
CHP'de Kritik İddia! Genel Başkanlığa Kim Talip Oldu?

Cumhuriyet Halk Partisi'nde, Genel başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın partinin başına getirilmek istendiği ileri sürüldü. 

Takvim gazetesinde yer alan habere göre; Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın Etiler'de lüks bir restoranda eski bakanlardan Hüsamettin Özkan, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile buluştuğu belirtildi.

Ayrıca 2019 yılında gerçekleştirilecek yerel seçimler için liste çalışmaları yaptıkları ifade edilirken 4 isimsen Sarıgül'ün Şişli'yi ve Kaftancıoğlu'nun ise Beşiktaş'ı istediği iddia ediliyor.

Diğer yandan CHP'nin 2 numaralı koltuğuna oturduktan sonra ilk iş olarak İstanbul'u dizayn etmeye girişen Salıcı'nın yerel seçimlerden sonra genel başkan adayı olmaya hazırlandığı belirtiliyor...

Buna yönelik olarak; Salıcı'nın İstanbul temasları CHP'de genel başkanlık için yola çıkan Muharrem İnce ekibinde de şok etkisi yarattığı konuşulmaya başladı.

Partinin eski lideri Deniz Baykal'a yakın isimler ise bayram sonrasında bir bildiri yayınlayarak Salıcı'yı protesto etmeye hazırlanacakları iddia edilen bir diğer konu arasında yer alıyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)