CHP'de Kurultay Çok Yakın Gibi! Noter Onaylı İmza Sayısı Açıklandı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde devam eden Olağanüstü Kurultay hareketliliğinde yeni bir gelişme yaşandı. Konuya dair süren tartışmaların ardından onaylı imza sayısı açıklandı. İşte yapılan açıklamalar ve CHP Olağanüstü Kurultay'ı için toplanan imza sayısı.

POLİTİKA 23.07.2018, 19:03 23.07.2018, 19:14
CHP'de Kurultay Çok Yakın Gibi! Noter Onaylı İmza Sayısı Açıklandı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde bir süredir olağanüstü kurultay çalışmaları devam ediyordu. Muharrem İnce'ye yakın parti içi yapılanması tarafından yürütülen çalışmalara dair son gelişmeler paylaşıldı. 

CHP PM üyesi Gaye Usluer olaüanüstü kurultay çalışmalarına dair yapmış olduğu açıklamasında onaylı imza sayısına dair bilgi verdi ve kurultayın yapılmasının yakın olduğu açıklamasında bulundu. 

KURULTAY İÇİN TOPLANAN ONAYLI İMZA SAYISI 618

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi üyesi Gaye Usluer kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında CHP'de kurultay için en çok merak edilen soruya yanıt verdi. Olağanüstü Kurultay'ın toplanması için gerekli olan imza sayısına dair bilgi veren Gaye Usluer toplanan noter onaylı imza sayısının 618 olarak açıkladı. 

CHP PM üyesi Gaye Usluer resmi Twitter hesabı üzerinden değişim yakındır etiketiyle yapmış olduğu paylaşımında, ''Sayı vermeyelim dedik ama sabırsızlandığınızı görüyoruz. Madem öyle bugünkü rakamı açıklayalım; tam 618 delegemiz noter tasdikli imzalarını ulaştırdılar. ''

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Olağanüstü Kurultay'ın toplanması için 1245 üyenin yarısının kurultay için imza vermesi gerekiyor. Yani CHP'de kurultay yapılması için en az 623 imza toplanması gerekiyor. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)