CHP'de Kurultay Yapılacak Mı? İşte Tüm Detaylar...

CHP'de kurultay için imza toplayan muhalifler imza toplama kampanyalarına devam ediyor. Peki Muharrem İnce ne kadar imza topladı? CHP'de imza toplama kapsamında kurultayın yapılıp yapılmayacağı ne zaman belli olacak? Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

POLİTİKA 18.07.2018, 09:00
CHP'de Kurultay Yapılacak Mı? İşte Tüm Detaylar...

CHP’de genel başkan değişimi isteyen muhalifler, olağanüstü kurultay için noter aracılığıyla ilk gün 353 imza topladı. Bunun yanı sıra Muharrem İnce'nin 36. Olağan Kurultay’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu karşısında aldığı 447 oyu geçerek, 466’ya ulaştığı ifade edildi. 

KURULTAY HAKKINDA DETAYLAR

CHP'de bu kurultaya ‘Değişim ve dönüşüm kurultayı’ adı veriliyor. Olağanüstü kurultayın toplanması için 634 delegenin imza vermesi gerekmektedir. Peki CHP'de kurultayın yapılıp yapılmayacağı ne zaman belli olacak? Konu ile ilgili olarak 13 gün sonunda CHP'de kurultayın yapılıp yapılmayacağı belli olacak.

CHP Genel Merkezi yöneticileri kurultay hakkındaki bu gelişmeleri yakından takip ediyor. Konu ile ilgili olarak Genel Merkez yöneticileri delegeleri arayarak olağanüstü kurultay konusunda nabız yokluyor. 

Kurultay delegelerinin, ‘yerel seçimlerin yaklaştığı bir süreçte değişime sıcak bakmadığını’ savunan CHP yönetimi, olağanüstü kurultay talep eden muhalafeti ‘hoşnutsuzlar hareketi’ olarak adlandırırken, kurultay isteyenlerin çoğunun milletvekili listelerinde yer alamayan küskünler olduğunu belirtiyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)