CHP'den ABD Konusunda Fikrimiz Alınsın Ne Zararı Olur Açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı katıldığı bir program kapsamında ABD ile Türkiye arasında yaşanan gerilime ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu konuda hükumeti tek başına karar almakla eleştiren Oğuz Kaan Salıcı bu konuları görüşelim ne zararı olur açıklamasında bulundu.

POLİTİKA 17.08.2018, 23:15
CHP'den ABD Konusunda Fikrimiz Alınsın Ne Zararı Olur Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CNN Türk'te yayınlanan Türkiye'nin Gündemi Programına katıldı. 

Program kapsamında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Oğuz Kaan Salıcı ABD ile Türkiye arasında yaşanan gelişmelere dair açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın açıklamaları ve üzerinde durmuş olduğu konular şu şekilde;

'HÜKÜMET BİZİMLE KONUŞSUN NE ZARARI OLUR'

ABD ile Türkiye arasında yaşanan gerilim ve yaptırım açıklamalarının ardından ekonomide hareketlenmeler olmuştu. Bu kapsamda hükümet bazı adımlar atmış ve ekonomide istikrarı sağlamak adına önlem planlarını devreye sokmuştu. Ekonomide yaşanan bu gelişmeleri tartışmak adına CNN Türk kanalında bir program düzenlendi. 

Söz konusu programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı katıldı ve muhalefetin bu kriz ortamında ki duruşunu değerlendirdi. Bu dönemde hükümetin tek başına hareket ettiği vurgusunda bulunan Oğuz Kaan Salıcı bu konuların görüşülmesinde fayda olduğunu söyledi. İşte o açıklamalar;

"Türkiye'nin çıkarlarını hamasetle değil, ülkenin çıkarlarını iktidarıyla muhalefetiyle konuşarak halletmeliyiz. Bu meseleler hala bizimle konuşulmuş değil. Biz ana muhalefet partisiyiz, diğer muhalefet partileriyle de konuşulmuş değil. Hükümet bir şeyler yapıyor 'ben bir karar aldım, hadi siz de takılın peşimize' diyor. O kararlardan önce konuşsak ve 'şöyle bir düzeltme yapsak' desek ne zararı olur."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)