CHP'den Belediye Başkan Adaylarının Belli Oldu İddiasına Açıklama

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun belediye başkan adaylarının açıklanacağı süreye dair ortaya atılan iddiaları değerlendirdi. Seyit Torun yapmış olduğu açıklamasında bu konuda ortaya atılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyerek vatandaşların parti tarafından yapılan açıklamaları dikkate almalarını ifade etti.

POLİTİKA 09.10.2018, 23:12
CHP'den Belediye Başkan Adaylarının Belli Oldu İddiasına Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi'nde son günlerde belediye başkan adaylıkları için bazı tarihler ortaya atılmıştı. Söz konusu iddialar ile ilgili olarak ise CHP'den açıklama geldi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun basında yer alan bu iddiaları değerlendirerek konuya dair bazı açıklamalarda bulundu. 

CHP'DEN BELEDİYE BAŞKANLARI AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun belediye başkan aday adaylarına yönelik yapmış olduğu yazılı açıklamasında belediye başkan adaylarının belli olduğuna dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti. 

Halen başvuruda bulunan çok sayıda aday adayı olduğunun altını çizen Seyit Torun, adaylık sürecinin devam ettiğini hatırlattı. Adayları belirlerken çok titiz davrandıklarını ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun aday adaylarının beklemesi gerektiğini söyledi. 

"Çok sayıda aday adayımız var ve bu durum partimizin dertlere derman olacağını gösteriyor, halkımızın umudu olduğumuzu gösteriyor. Bütün aday adayı arkadaşlarıma sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Ancak yarış sürüyor. Ön seçim dahil çok çeşitli yöntemlerle adayımızı belirleyeceğiz ve akabinde ilan edeceğiz. Bir oy fazla oy alacak arkadaşımızı tespit etmek üzere kılı kırk yararak çalışıyoruz. Kimse genel merkez açıklamaları dışında yapılan yorumları dikkate almasın. Partimize ilgi gösteren medya mensuplarına da çok teşekkür ediyorum. Adaylarımızı genel merkezin onayıyla açıklamak için medyanın da aday adayı arkadaşlarımızın da biraz daha sabretmesi gerekiyor."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)