CHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çok Sert İş Bankası Hisseleri Açıklaması

CHP'den son günlerde tartışılan İş Bankaları hisselerine yönelik bir açıklama geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel tarafından yapılan açıklamada ele alınan konuda, vasiyete karşı kanun çıkarılamayacağını söyleyerek bu tenezzül edildiği takdirde akıllarına gelmedikleri şekilde itiraz ederiz, dedi.

CHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çok Sert İş Bankası Hisseleri Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu bir konuşmasında, CHP'nin İş Bankası hisselerine yönelik değerlendirmelerde bulunmuştu. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, CHP'nin yönettiği İş Bankası hisselerinin hazineye devredilmesi gerektiğini ifade ederek bu duruma karşı MHP'li Milletvekilleriyle birlikte bir düzenleme yapılabileceğini ifade etmişti. 

CHP'DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A YANIT GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapmış olduğu bu açıklamaların ardından ise konuya dair CHP'den açıklama geldi. Sert ifadelerin yer aldığı İş Bankası hisseleri açıklaması ise CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel tarafından yapıldı. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlediği basın toplantısında konuya dair değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel o hisselerin Atatürk'ün vasiyeti olduğunu ifade etti. Atatürk'ün vasiyetinin özel hukuk olduğu vurgusunda yapan Özgür Özel'in açıklamaları şu yönde,

“Buna en son Evren (Kenan Evren) tenezzül etmişti. Yargı Atatürk´ün vasiyetini haklı görmüş korumuştu. Her dönem darbeciler bunu yapar. Mesele Atatürk´ün vasiyeti demektedir. Atatürk İş Bankası hisselerinin CHP tarafından yönetilmesini söylemiş. O takmış hisselere. Atatürk vasiyetini bırakmış; bir kısmını biz uyguluyoruz bir kısmını Erdoğan uyguluyor. Atatürk’ün vasiyeti özel hukuktur. Genel hukuk kuralları aşamaz, vasiyete karşı kanun çıkartamazsın. Buna tenezzül ederlerse akıllarına gelmedikleri şekilde itiraz ederiz.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE