CHP'den erken seçim hakkında ilk açıklama geldi: Bir an önce olmasını isteriz!

İYİ Parti tarafından dün akşam dile getirilen erken seçim açıklamaları TBMM'de gündeme getirilmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından da ilk açıklama geldi. Erken seçim hakkında ilk açıklamayı yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Erken seçim söz konusu olacaksa bir an önce olmasını biz de isteriz” dedi.

POLİTİKA 20.11.2019, 17:57
CHP'den erken seçim hakkında ilk açıklama geldi: Bir an önce olmasını isteriz!

Türkiye'nin gündemine bir anda erken seçim iddiaları düştü. Erken seçim açıklamaları ardı ardına gelirken CHP'den de ilk erken seçim açıklaması geldi.

ASIL GÜNDEM KONUSUNDAN UZAKLAŞTIRACAKSINIZ

 “Bugün Erdoğan beni kastederek, ’Daha önce şahsıma hakaret etmişti. Şimdi de kadın grup başkanvekiline hakaret etti, ceza da yetmez milletvekillerine sesleniyorum gereğini yapın’ dedi." diyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Ben de AK Parti Genel Başkanı’na sesleniyorum. Bizi başka gündem konularına çekerek asıl gündem konusundan uzaklaştıracaksınız. Bugünün gündem konusu insanlarımızın yoksulluğu, intiharlar, iş dünyasının ayıpları ve gerçekten Türkiye’nin indiği çıkmazdır. Grup başkanvekiliniz Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli siyaset liderlerinden Ecevit’i ABD emperyalizmi karşısında el pençe divan durmakla suçlayacak” ifadelerini kullandı.

BİZ DE İSTERİZ!

TBMM'de gündeme getirilen erken seçim hakkında ise Özkoç, “İYİ Parti’nin iç meselesidir. Kendi gruplarında değerlendirmişlerdir. Biz buna saygı duyarız ancak bizim gündemimizde erken seçim değil, vatandaşımızın bugün düştüğü durum, ekonomik güçlükler vardır. Hepimiz mücadele vermeye devam ediyoruz. Erken seçim söz konusu olacaksa bir an önce olmasını biz de isteriz” dedi.

CHP TÖHMET ALTINDA KALIYOR

Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) içinde bir siyasetçinin AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın huzuruna çıkltığını yazan bir köşe yazarının iddiaları hakkında ise Özkoç, “CHP töhmet altında kalıyor. Bir kişinin hakkını koruyayım derken bir partinin hakkı, hukuku korunmuyor. Bu gerçekten açıklanmalı. CHP demokratik kurallar içinde genel başkanını belirleyen, ülkesi için mücadele eden genel başkanı her zaman seçmiştir. Başımızda çok onur, gurur duyduğumuz bir genel başkan vardır” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)