CHP'den 'HDP İle Yerel Seçimlerde İttifak Olacak Mı?' Sorusuna Yanıt

CHP ile HDP arasında ittifak yapılıp yapılmayacağı konusunda bir süredir bazı iddialar ortaya atılıyordu. Bu iddialara ise CHP'nin en önemli isimlerinin başında gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'dan yanıt geldi.

POLİTİKA 08.10.2018, 19:30 08.10.2018, 19:41
CHP'den 'HDP İle Yerel Seçimlerde İttifak Olacak Mı?' Sorusuna Yanıt

Cumhuriyet Halk Partisi ile Halkların Demokratik Partisi arasında yerel seçimlerde ittifak kararı alındığı ve bu konuda bazı görüşmelerin yapıldığı iddiaları basında yer almıştı. 

Bu iddialara dayanak olarak ise CHP Milletvekili Tuncay Özkan'ın, HDP Milletvekili Celal Doğan ile yaptığı görüşme kaynak gösterilmişti. 

CHP'DEN YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAK AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ortaya atılan bu iddialara ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Bu konuda kendisine CHP Milletvekili Tuncay Özkan ve HDP Milletvekili Celal Doğan'ın, İstanbul'da yaptığı görüşmenin basına yansıdığı hatırlatılarak, bunun bir ittifak görüşmesi olup olmadığı sorusuna yanıt veren Faik Öztrak, ittifakın gündemlerinde olmadığını söyledi. 

Yerel seçimlerdeki hedeflerinden de bahseden CHP Sözcüsü Öztrak, AK Parti seçmeninin oylarına talip olduklarını ifade etti. 

"Öküzün altında buzağı aramayın. Genel başkanımız açıklıyor, ben açıklıyorum. Şu anda ittifak bizim gündemimizde yok. Biz tabanda mutabakatı sağlayacak, sevilen, hizmet yapabilecek adaylarla milletimizin karşısına çıkacağız ve bu çerçevede adaylarımıza gerekli desteği alacağız. Hedefimiz şudur; AK Parti'ye oy veren seçmenin oyuna da talibiz, diğer partilere oy veren seçmenlerin oylarına da talibiz. Biz büyük Türkiye mutabakatının, ilde hizmet mutabakatının peşindeyiz."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)