CHP'den 'Yerel Seçimlerde İttifak Kuracak Mı?' Sorusuna Yanıt

Yerel seçimlerde CHP'nin ittifak kurup kurmayacağı konusuna parti içinden bir açıklama geldi. Yerel seçimler ile ilgili olarak merak edilen konuların başında gelen CHP'nin ittifak konusuna dair yapılan açıklamaların detaylarını sizlere aktarıyoruz.

POLİTİKA 10.09.2018, 18:17 11.09.2018, 01:42
CHP'den 'Yerel Seçimlerde İttifak Kuracak Mı?' Sorusuna Yanıt

Cumhuriyet Hal Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sonunda toplantıda konuşulan konulara dair açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında gerçekleşen toplantı sonrası ele alınan konulardan bir tanesi ise CHP'nin yerel seçimlerde ittifak yapıp yapmayacağı konusu oldu. 

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak tarafından ele alınan konuya dair detayları siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

CHP YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAK YAPACAK MI?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP MYK toplantısı sonrası düzenlediği basın toplantısında bazı açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda kendisine sorulan sorulara da yanıt veren CHP Sözcüsü Öztrak yerel seçimlerde CHP'nin atacağı adımlara ilişkin bilgiler verdi. Yerel seçimlerde merak edilen konuların başında gelen ittifak konusuna değinen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak yerel seçimlerde olası AKP-MHP ittifakı ile CHP’nin İYİ Parti ile ittifak kurması durumunda yaşanabilecekler üzerinde durulduğuna yönelik iddiaların hatırlatılması üzerine şu açıklamalarda bulundu. 

“Hayır. Bu bir görüş değişikliği değil, analiz. Karşı taraf ‘Biz seçime giderken ittifak yapacağız’ diyor. Tabii o da sıkıntılı, nasıl ittifak yapacaksınız? Yasalarda artık ittifak yok ki. Bu seçimde millet kendine en iyi hizmet edecek olan adayı seçecek. Burada adeta cephe oluşturulmak suretiyle ve bizi de buna zorlamak suretiyle milletin iradesine ipotek konmak isteniyor.”

Faik Öztrak konuşmasında ayrıca “AK Parti-MHP ittifakında CHP’nin 8 ili kaybedeceğine” yönelik iddiaya ise böyle bir şeyin olmadığını söyledi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)