CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan: Şu Anda Kurultay Gündemimizde Yok

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan 24 Haziran 2018 seçim sonuçlarıyla alakalı olarak açıklamalarda bulundu ve kurultay hakkında detayları paylaştı. İşte Tezcan'ın açıklamalarından satır başları.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan: Şu Anda Kurultay Gündemimizde Yok

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan 24 Haziran 2018 seçim sonuçları ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu.

Tezcan Kurultay hakkında ifadeler kullandı.

Tezcan'ın açıklamalarından satır başları;

KURULTAY GÜNDEMİMİZDE YOK

Şu anda kurultay gündemimizde yok. Partililerin bir kısmı her seçim sonrası ister. Biz buraya kadar güçleri birleştirerek geldik. Bizim bundan sonra da dinamik kadroları bir arada tutmak gerekir.

Biz Sayın Muharrem İnce ile temas halindeydik. Biz o gece 3 açıklama yaptık. Çok speküle ediliyor. Biz açıklamaları bizim için güvenli olan veriler üzerinden yaptık.

Müşahit ve görevlilerimizin tutanaklarını baz aldık. AA her zamanki gibi yükseklerde açtı. Referandumda daaynısını yapmıştı.

Biz AA'nın verilerine güvenmedik. Bizim verilerimizin tamamı verdiğimiz saat itibarı ile doğru verilerdi. Hiç yanıltmadık.

SEÇİMİ 2. TURDA DA OLSA ALACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORDUK

Her seçim yeni bir seçimin başlangıcıdır. Seçimi 2. turda da olsa alacağımızı düşünüyorduk. Meclis'te çoğunluğu sağlayamamanın konuşulması lazım.

Bunların suhuletle olması lazım. Bizim etkili olamadığımız yerlerden destek alabilmek çin bir dil kullandık. Bunda da başarılı olduk.

Siyaseti cepheleşmeden yapılmasını istedik. Millet İttifakı bunun göstergesiydi. Oy geçişkinlikleri hayır diyen kesim arasında olmuş. Bu yetmez evet diyen kesimden oy almamız gerekiyordu.

Dolayısıyla önümüzdeki süreçte evet diyenlerden oy alınamamış olması önemli. Bu irdelenmeli.

Öbür tarafa neden ulaşamadık, bunu inceleyeceğiz. Seçmenin yarısı bir yerde, yarısı diğer yerde bloklaşmamalı.

BİZ SAYIN MUHARREM İNCE

Biz Sayın Muharrem İnce ile temas halindeydik. Biz o gece 3 açıklama yaptık. Çok speküle ediliyor. Biz açıklamaları bizim için güvenli olan veriler üzerinden yaptık.

Müşahit ve görevlilerimizin tutanaklarını baz aldık. AA her zamanki gibi yükseklerde açtı. Referandumda daaynısını yapmıştı. Biz AA'nın verilerine güvenmedik.

Bizim verilerimizin tamamı verdiğimiz saat itibarı ile doğru verilerdi. Hiç yanıltmadık. AA'nın verileri yüzde 20'yken bizim yüzde 5'ti. Ona göre açıklama yaptık.

Bize geen verilerde yüzde 5 açılmış, yüzde 46 Erdoğan, yüzde 43 İnce'ydi. Saat 10.00'da da ikinci açıklamayı yaptık. Sandıkları terk etmeyin.

Oyların yarısı daha girilmedi. Seçimin gidişi ikinci turu gösteriyor dedik. Üçüncü açıklama ise, yüzde 80'lerdeyken yapıldı.

Sayın Erdoğan'ın kazandığı görülüyordu. Yine de sandığı terk etmemek gerekiyordu. Tahriklere kapılmayın, demokrasilerde kazanmak da, kaybetmek de vardır dedik. Sabaha kadar takip edin dedik.

GÜÇLÜ DEMOKRASİ İSTİYORUZ

Parlamanter sistemi hedefimiz devam ediyor ve edecektir. Güçlü demokrasi istiyoruz. Bu parlamanter sistem üstünden kurgulanabilir.

Parlamanter sistem yok, biz de Meclis'te yokuz deme şansımız yok. Problemlerin giderilmesi için Anamuhalefet olarak görevlerimizi yerine getirmemiz gerekiyor.

KURULTAY GÜNDEMİMİZDE YOK

Şu anda kurultay gündemimizde yok. Partililerin bir kısmı her seçim sonrası ister. Biz buraya kadar güçleri birleştirerek geldik.

Bizim bundan sonra da dinamik kadroları bir arada tutmak gerekir. Bunun yeri kurultay değildir. İnce böyle bir istek içinde hiç olmadı.

CHP'de kurultay istedi diye kimse disipline verilmez. Ne genel başkanımızın ne partinin böyle tutumu olmaz. Partiyi yaralayan konular disiplin konusu olur. Onu da PM'de göreceğiz

.Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE