CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Abdullah Gül ve Muharrem İnce Açıklaması

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayını nasıl belirlediğine dair açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarında ayrıca cumhurbaşkanlığı aday belirleme sürecinde gündeme gelen Abdullah Gül'e yönelikte bazı değerlendirmelerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Abdullah Gül ve Muharrem İnce Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir televizyon programı kapsamında CHP'nin cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında ayrıca çatı aday olarak ismi geçen Abdullah Gül hakkında da açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu dikkat çeken ifadeler kullandı. 

KILIÇDAROĞLU'NDAN ABDULLAH GÜL AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu konuşmasında cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecinde ismi geçen Abdullah Gül ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bu konuda Abdullah Gül aleyhinde konuşmasının istendiğini ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu Kumpas uyarısında bulundu. 

“Bizim illa Sayın Abdullah Gül'ün aleyhine konuşmamız isteniyor. Böyle bir bize yönelik kumpas çevrilmek isteniyor. Sayın Abdullah Gül'ün aleyhine niye konuşayım? Sayın Abdullah Gül Cumhurbaşkanlığı yapmıştır. Saygın bir kişidir. Kendisine saygı duyarım”

CHP  CUMHURBAŞKANI ADAYINI NASIL BELİRLEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında ayrıca CHP'nin cumhurbaşkanı adayını nasıl belirlediğini açıkladı. 

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için aday belirleme sürecinde Cumhuriyet Halk Partisi adına çok şey yazılıp çizildiğine dikkat çeken Kemal Kılıçdaroğlu kamuoyu araştırması yapılarak bu kararın alındığını ifade etti. 

“Biz cumhurbaşkanı adayımızı nasıl belirledik, herkes bilir. Gazetelerde adaylarımızın isimleri yazılıyordu, çiziliyordu. Ne yaptık, oturduk sağlıklı bir kamuoyu araştırması yaptık. Sayın Muharrem İnce'nin ismi öne çıktı. Ben de bir akşam evime davet ettim. Cumhurbaşkanı adayımız olması gerektiğini ona söyledim. Zaten kendisi de istiyordu. Cumhurbaşkanı adayı yaptık. Yani aklımızı kullanarak, mantığımızı kullanarak cumhurbaşkanı adayı yaptık. Sayın Abdullah Gül cumhurbaşkanı adayı olabilir mi, olabilirdi tabi. (Gül'ü) Onu Saadet Partisi arzu ediyordu. Elbette cumhurbaşkanı adayı olsaydı saygı duyardık.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE