banner731

CHP Genel Başkanı Olmak İçin Yabancı Dil Şartı Getirilsin Önerisi

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kurultay tartışmalarının sona ermesinin ardından konuya dair gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.  Bu konuda CHP Manisa eski milletvekili, hukukçu Şahin Mengü çok konuşulacak bazı önerilerde bulundu. 

POLİTİKA 24.08.2018, 05:05
CHP Genel Başkanı Olmak İçin Yabancı Dil Şartı Getirilsin Önerisi

CHP Manisa eski milletvekili, hukukçu Şahin Mengü yapmış olduğu bir açıklamasında CHP'de tartışılan konular hakkında görüşlerini kamuoyu ile paylaştı. 

Şahin Mengü yapmış olduğu açıklamalarında özellikle CHP Genel Başkanlığı görevine dair çarpıcı öneriler dile getirdi. İşte detaylar,

CHP GENEL BAŞKANI OLMAK İÇİN BİR YABANCI DİL ŞARTI GETİRİLSİN

CHP Manisa eski milletvekili, hukukçu Şahin Mengü, CHP’de ‘lider tartışmalarına’ farklı açıdan öneri getirdi. Bu konuda yapmış olduğu açıklamasında geçmişten örnekler veren Şahin Mengü özellikle CHP'nin iktidar olduğu isimleri hatırlattı. Bu isimlerin bir yabancı dil bildiğini ve dünyayı daha yakından takip ettiklerini söyleyen CHP'li eski vekil Mengü konuşması ve önerileri şu şekilde, 

''Biz Cumhuriyet Halk Partililer, genel başkan olarak en az bir yabancı dili incelikleriyle bilen, dünyada olup bitenleri üçüncü şahısların gözüyle takip eden değil kendisinin gözüyle görüp anlayan kişi olmasını isteriz. Atatürk'ü ayrı tutarsak İsmet Paşa, Ecevit, Deniz Baykal, Hikmet Çetin, Altan Öymen, Murat Karayalçın bunların hepsi en az bir yabancı dile vakıf, entellektüel düzeyleri yüksek insanlardı. Onun için gerçek CHP'liler bu düzeyde lider ve Cumhurbaşkanı adayı isterler. Herkesin anlaması gereken nokta, Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında meydanları dolandıran topluluğun ana ekseni Cumhuriyet Halk Partililerdi. Onlar şahsa değil partisi için oraya gelenler ile Tayyip Erdoğan'a duyulan anti pati nedeniyle alanlara gelen Cumhuriyet Halk Partili olmayan kitledir.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)