CHP Genel Başkanı Yardımcısı Karaca: İktidar Olursak Nükleer Enerji Santrallerini İptal Edeceğiz

CHP Genel Başkanı Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca yapmış olduğu açıklamalarında seçilmeleri halinde CHP'nin yapımı devam eden nükleer enerji santrallerini iptal edeceklerini açıkladı.

CHP Genel Başkanı Yardımcısı Karaca: İktidar Olursak Nükleer Enerji Santrallerini İptal Edeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. 

Gülizar Biçer Karaca yapmış olduğu açıklamasında yapımı devam eden Akkuyu ve Sinop nükleer enerji santralleri ile ilgili çok konuşulacak bir açıklamada bulundu. 

'İKTİDAR OLURSAK NÜKLEER ENERJİ SANTRALLERİNİ KAPATACAĞIZ'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Çevre Günü nedeniyle yayımladığı yazılı açıklamasında, Sinop ve Akkuyu'da bulunan Nükleer enerji santrallerini kapatacaklarını açıkladı. Açıklamasında 2023'ü bekleme niyetlerinin olmadığını ifade eden Gülizar Biçer Karaca su kanunu çıkaracaklarını açıkladı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca'nın yapmış olduğu açıklama;

"Uluslar arası koruma altında olan alanlarda maden araması ve HES yapmayacağız. Ekolojik anayasa hazırlayacak, su kanunu çıkararak rantın ve özelleştirmelerin önüne geçeceğiz. ÇED raporlarında kamusal çıkarı mümkün kılacak, ayrıca SED yürütülmesini sağlayacağız. Meraları özel mülkiyet olmaktan çıkaracak, Akkuyu ve Sinop nükleer enerji santrallerini, uluslar arası yükümlülükler dahilinde iptal edeceğiz."

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE