CHP'li Altay'dan, Cumhurbaşkanı'na hakaret cezasına, Demirel örneği

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, sanatçı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında açılan soruşturmayı eleştirerek, Cumhurbaşkanı'na hakaret cezasına, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'den iki örnek verdi.

CHP'li Altay'dan, Cumhurbaşkanı'na hakaret cezasına, Demirel örneği

CHP’li Engin Altay ”Kendisine küfreden vatandaşı ‘Adamım canını sıkmışız ki küfür etmiş’ diyerek affetti. Verdiği ödülü reddedip kendisini eleştiren bir sanatçı hastalanınca, özel doktorunu gönderdi. Bu ülkede Demirel’in damat, Erdal İnönü’nün gelin kıyafeti ile karikatürü yapıldı. Kimse de dava açmadı'' dedi.

Altay TBMM'de yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘'1979’da Demirel Başbakanken, Antalya'nın bir ilçesinde vatandaşın biri kahvede Demirel'e açıkça sövüp saymış. Savcı da soruşturma açıp tutuklatmış. Demirel bunu duyunca avukatı Yaşar Topçu’yu Antalya’ya gönderiyor ve ‘Adamı nasıl bunaltıp canını sıkmışız ki bize galiz küfür etmiş' diyerek şikayetçi olmuyor, tahliyesini sağlıyor. Yine Demirel döneminde bazı sanatçılara devlet ödülü verildi. Bir sanatçı ‘İşin cılkı çıktı, bu kadar çok devlet sanatçısı olur mu?’ diyerek ödülü reddetti ve Demirel’i eleştirdi. Seneler sonra Demirel'in verdiği ödülü reddeden sanatçı hastaneye kaldırılır ve Demirel'in bundan haberi olur, doktoru Aylin Cesur’a bu sanatçıyla ilgilenilmesini söyler, gereken her şey yapılır. Kendisini eleştirdiğini bilir ama ‘Türkiye'nin yetiştirdiği büyük bir sanatçı, sahip çıkmamız lazım’ diyerek ilgilenir. Muhtıra Başbakanı olan Nihat Erim’e de Mahzuni Şerif  ‘Erim erim eriyesin/Sürüm sürüm sürünesin.” diye türkü yaptı. Erim ise ‘Sanatçılar ve vatandaşlar başbakanları eleştirir’ diyerek şikayetçi olmadı. Bu ülkede Demirel’in damat, Erdal İnönü’nün gelin kıyafetinde karikatürü çizildi. Kimse şikayetçi olmadı. Türkiye konuşmazsa kaos olur, birbirimizi anlayamayız, önyargılarımız dağ gibi büyür, konuşursak önyargıları yok ederiz”

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE