CHP'li Arslan'dan Sert Açıklama: Yeni Bir Devlet Kurmaya Güçleri Yetmez

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Ayhan Oğan'ın açıklamalarına ilişkin bir değerlendirmede bulunarak "yeni bir devlet kurmaya güçleri yetmez" dedi.

CHP'li Arslan'dan Sert Açıklama: Yeni Bir Devlet Kurmaya Güçleri Yetmez

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Ak Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu eski üyesi Ayhan Oğan'ın bir televizyon kanalındaki, "15 Temmuz günü yeni bir devlet kurduk. Kabul etseniz de, etmeseniz de kurduk. Bu devletin kurucusu da Recep Tayyip Erdoğan'dır" sözlerine tepki gösterdi.

Oğan'ın ne söylediğini bilmediğini belirten Arslan, "Ağızından çıkanı kulağı duymuyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti her şeye rağmen dimdik ayakta iken hangi devleti yıkarak yeni bir devlet kuracak? Eğer böyle bir planları varsa, ancak bir kabile devleti kurabilir. Onların Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkarak yeni bir devlet kurmaya güçleri yetmez, CHP olarak asla buna müsaade etmeyiz" dedi.

"DEVLETİ DİNAMİTLEMEYE KALKMIŞTIR"

Yaptığı 'Yeni devlet' açıklamasıyla tartışma konusu yaratan Oğan'ın AK Parti'nin yeni yönetiminde kendine yer bulamadığını öne süren Milletvekili Kazım Arslan, şöyle dedi:

"Ayhan Oğan bindiği dalı kesiyor. Çok bağıranın, sırtını tarikata yaslayanın koltuk sahibi olduğu yeni Türkiye'de ünvansız kalan Ayhan Oğan, birilerine hoş görünmek uğruna Türkiye Cumhuriyeti devletini dinamitlemeye kalkmıştır. Cumhuriyetin kuruluşundan beri Ayhan Oğan gibileri her zaman kurmaya değil, yıkmaya meyletmiş ancak başaramamıştır. Ayhan Oğan gibileri gerçeğin değil, dönen rüzgarın peşinden gitmeyi tercih etmiştir."

Kamupersoneli.net - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE