CHP'li Didem Engin'de Cumhurbaşkanlığına Aday Olduğunu Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı kesinliğini korumazken flaş bir gelişme yaşandı. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Didem Engin Cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıkladı.

POLİTİKA 20.04.2018, 14:47 20.04.2018, 14:58
CHP'li Didem Engin'de Cumhurbaşkanlığına Aday Olduğunu Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde flaş gelişme! CHP'li Didem Engin Cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Sabah saatlerinde yaşanan bir diğer gelişmede; CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz yaptığı açıklama ile adaylığını duyurmuş ve "Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun aday olmaması durumunda Cumhurbaşkanlığı'na adayım" ifadelerinde bulunmuştu.

Yaşanan son gelişmeye göre Didem Engin Cumhuriyet Halk Partisi'nden Cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Didem Engin yaptığı yazılı açıklamada;

Ülkemiz için iki ay sonra tarihin en kritik seçimi yapılacaktır. 16 yıldır ülkemizi tek başına yöneten iktidar partisi Meclis'in çoğunluğuna göre artık ülkemizi yönetemez duruma düştüğünü ve OHAL'den meden umarak baskın bir seçim kararı almıştır.

Bizleri birbirimizden ayrıştırarak, ötekileştirerek ve kamplaştırarak yıllardır oy peşinde gezen kapalı kapılar arında koltuk pazarlıklarıyla ittifak yapan siyaset anlayışına toplumumuzun bütün kesimleriyle halkın ittifakını oluşturarak bir arada ve el ele sandıkta dur demek için birleşeceğiz.

Cumhurbaşkanlığı aday adaylığımı basın toplantısı ile açıklayacağım.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (1)
ali 2 yıl önce
önüne gelen adaylık açıklıyor ama bence bu yanlış doğru olan halkın tanıdığı bildiği güven duyduğu daha önce hiç siyaseten yıpratılmamış ve güvensizlik olmamış tanıdık bilindik donanımlı biri siyasi partiler için aday olmalı diğerleri laf kalabalığı halk için anlamı olmaz