CHP'li Muhaliflerden Parti Yönetimi İmza Sayısıyla Oynadı İddiası

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kurultay için toplanan imzalara ilişkin parti yönetiminde yeterli sayıda imza toplanmadığı ve kurultay yapılmayacağı açıklanmıştı. Bu açıklamanın ardından CHP'li muhalifler tarafından da çok önemli açıklamalar geldi.

POLİTİKA 06.08.2018, 18:18 06.08.2018, 18:36
CHP'li Muhaliflerden Parti Yönetimi İmza Sayısıyla Oynadı İddiası

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kurultay çalışmalarına dair gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Gün içinde parti yönetimi yapmış olduğu "Salt çoğunluk sağlanamadı, kurultay yok" açıklaması ile kurultay olmayacağını duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından ise CHP'de muhalifler tarafından da bir açıklama geldi. 

Kurultay için çalışmalar yapan muhalifler tarafından yapılan açıklamada, parti yönetiminin imza sayısıyla oynadığı öne sürüldü. Konuya dair yapılan açıklama detayları şu şekilde,

'İMZA SAYILARIYLA OYNADILAR'

CHP'de parti yönetimi tarafından yapılan açıklamanın ardından CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan açıklamalarda bulundu. Tanju Özcan imza sayısına ilişkin yapmış olduğu açıklamasında yeterli sayıda noterli imza toplandığını ancak parti yönetiminin bu kabul etmediğini vurguladı. 

"Şaşkınlıkla izliyorum süreci. O imzaların her birinin bir hikayesi var. Noter tasdikli belgeleri bile adi fotokopi gösterdiler. Partiden istifa etmiş diyorlar. Ama bu kişilerin üyeliği şu an bile devam ediyor. 31 kişi imza çekmiş demeye getiriyorlar. Tasdikli belgeleri neden kabul etmiyorsunuz? Kimler imzasını hangi gerekçe ile çekmiş? Kendileri tehdit mi edilmiş? Biz bunları bilmek istiyoruz. Mahkeme ile ilgili de istişare edeceğiz. Her seçenek masada"

'630 İMZA PARTİ YÖNETİMİ TARAFINDAN 569'A İNDİRİLDİ'

CHP PM Üyesi Gaye Usluer'de kurultay yok açıklamasının ardından konuya dair değerlendirmelerde bulundu. 630 imza verildiğini ifade eden Gaye Usluer parti yönetiminin bu sayıyı çeşitli yollarla 539'a indirdiğini öne sürdü. Gaye Usluer tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı. 

"Bu hareketin içindeki kimse muhalif değil. Biz partiye yeni bir kan gelmesi ve yeni bir başarı öyküsü gelmesi için yola çıktık. Verilen kararlarda şunu görüyorum. 'Kadro hareketi istemiyoruz.' dediler. Bunu okuyorum. Genel Merkez bu imzaları çeşitli yollarla 569 imzaya indirse de kendi iradesi ile 630 kurultay isteyen vardır. Bizim kurultayımızın 1095'i seçilmiştir, gerisi Genel Başkan'ın anahtar listesi ile girmiştir. Biz CHP'li olmanın sorumluluğu ile hareket edeceğiz. Artık ortak bir irade oluştu. CHP'de bir değişimi umut edenlerden yargı yoluna gitmeme kararımız ile ilgili bir tepki aldık. 630 delegenin iradesinden bahsediyoruz. 630 delegenin iradesi bizim kontrolümüz altında değil."

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (0)