banner731

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: 1 Milyona Yakın Öğretmen Ataması Yapacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmaları kapsamında yapmış olduğu konuşmasında atama bekleyen öğretmenlere yönelik açıklamalarda bulundu. Öğretmen atamasına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu seçilmeleri halinde 1 milyona yakın öğretmen ataması gerçekleştireceklerini duyurdu.

POLİTİKA 15.06.2018, 00:46
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: 1 Milyona Yakın Öğretmen Ataması Yapacağız

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı Kemal Kılıçdaroğlu 24 Haziran milletvekilliği seçimlerine yönelik çalışmaları kapsamında bir televizyon programına konuk oldu. 

Burada gündemi değerlendiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu son günlerin en önemli konu başlıklarından olan öğretmen atamalarını değerlendirdi. 

1 MİLYONA YAKIN ÖĞRETMEN ALACAĞIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu burada yapmış olduğu konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir mitingi sırasında atanmayı bekleyen öğretmen adayının diyaloğunun hatırlatılması üzerine  konuya dair şu açıklamalarda bulundu. 

"Arada bir Allah doğruları söyletiyor. Evet onları ben atayacağım. Atama bekleyen öğretmen kavramını kaldıracağız. Atama bekleyen çok sayıda öğretmenimiz var. Erdoğan, bizim eğitim programımızı bilmediği için ne söyleyeceğini bilmiyor. Birinci etapta 1 milyona yakın atama bekleyen öğretmen atanacak. Kadrolu öğretmen, sözleşmeli öğretmen uygulamasına da son vereceğiz. Milli eğitim politikalarını yeniden şekillendirmeyi düşünüyoruz." 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)