CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Asgari Ücret Vergisiz Net 2 Bin 200 Lira Olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında seçim vaatlerine yönelik açıklamalarda bulundu. Seçimi kazanmaları halinde önemli projelere imza atacaklarını dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu bu projelere dair detaylı bilgiler verdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Asgari Ücret Vergisiz Net 2 Bin 200 Lira Olacak

Adana'da Seyhan Belediyesinin Halk Kart dağıtım törenine katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu burada halka seslendi. Seçim sürecine dair değerlendirmelerde bulunan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçim vaatlerine dair açıklamalar yaptı. 

ASGARİ ÜCRET NET 2 BİN 200 TL OLACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu konuşmasında daha önceden de dile getirdiği asgari ücret konusuna değindi. Asgari ücretin net 2 bin 200 liraya yükseltileceğini vurgulayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu rakamın 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olacağını söyledi.

TAM GÜN EĞİTİM AÇIKLAMASI

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında ayrıca eğitim konusuna dair de CHP'nin vaatlerini aktardı. Okullarda tam gün eğitime geçileceğini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuya dair şu açıklamalarda bulundu. 

“Çocuklarımız iyi bir eğitim alacak. Bugün on binlerce sabah kahvaltısı yapmadan okula gidiyor. Çocuklarına harçlık vermek için, babanın cebinde para yok. Hiçbir çocuk ben beslenemiyorum, aç kaldım demeyecek ve tam gün eğitim yapacağız. Çocuklarımız tüm gün öğretmenleriyle beraber okulda okuyacaklar. Biz çocuklarımıza güzel bir Türkiye bırakacağız, bunun sözünü veriyoruz”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 01:31
YORUM EKLE