CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Başörtüsü Sorununu Ben Çözdüm

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında kendisine yöneltilen başörtüsü sorularını yanıtladı. Bu konuda çarpıcı ifadeler kullanan Kemal Kılıçdaroğlu, başörtüsü sorununu kendisinin çözdüğünü söyledi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Başörtüsü Sorununu Ben Çözdüm

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kral FM'de bir radyo programına katıldı. Burada kendisine yöneltilen sorulara yanıt veren CHP Lideri Kılıçdaroğlu başörtüsü konusuna değindi. 

Son günlerde siyasiler tarafından tekrar konuşulan konuya dair çok konuşulacak açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının detayları şu şekilde,

BAŞÖRTÜSÜ SORUNUNU BEN ÇÖZDÜM AÇIKLAMASI

CHP Lideri Kılıçdaroğlu kendisine "AK Parti hiç mi iyi bir şey yapmadı?" sorusu sorulması üzerine sigara yasağı başta olmak üzere parlamentodan oy birliğiyle alınan kararların iyi olduğunu vurguladı. 

Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı radyo programında ayrıca "Başörtüsü konusunda ne demek istersiniz? Okullarda, kamuda başörtülü kişiler var. Keşke bu sorunu CHP çözseydi." sorulmasına çok konuşulacak bir yanıt verdi. Sorunu kendisinin çözdüğünü iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı.

"Ben çözdüm. Yusuf Ziya Özcan YÖK Başkanıydı sorun. Üniversitede kızların başörtüsü mü sorulur? dedim. Biz, bütün kızlarımızın okumasını istiyoruz. Okumuş gelmiş, o yaştan sonra kime ne soracaksın? Sana ne kızın başörtüsünden. Kendisinin yaptığı açıklamalar vardır, 'Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamalar üzerine biz başörtüsü sorununu gündemden çıkardık.' diye. Sayın Abdullah Gül'e de sorabilirler."

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kılıçdaroğlu başörtüsü konusuna dair açıklamalarında ayrıca geriye gitmenin olmayacağını, bir kadının giyimiyle kuşamıyla uğraşmanın 21. yüzyılda insanlık dışı bir şey olduğunu ifade etti.

"Neden başörtüsüyle uğraşanlar sizden gibi görünüyor?" sorusuna ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Onu bilemiyorum ama benim rahmetli annem de başörtüsü örterdi, ablam hala başörtüsü örter. Muharrem Bey'in annesi de kız kardeşi de başörtüsü örtüyor. Bu, siyasete malzeme edildi ve Türkiye başörtüsü üzerinden enerjisini kaybetti büyük ölçüde. Bu bir taktikti, siyasete malzeme oldu. Bugün siyasete malzeme olmanın tamamen dışında artık." yanıtını verdi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE