CHP Lideri Kılıçdaroğlu: McKinsey'i Maliyenin Kozmik Odasına Sokacaklar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılmış olduğu bir etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında Maliye Bakanlığı'nın McKinsey adlı şirketle anlaşmasına çok sert tepki gösterdi. Bu konuda hükümete eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, McKinsey'i maliyenin kozmik odasına sokacaklar dedi.

POLİTİKA 03.10.2018, 18:37 03.10.2018, 18:56
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: McKinsey'i Maliyenin Kozmik Odasına Sokacaklar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Burada düzenlenen buluşma kapsamında bir konuşma gerçekleştiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ekonomi konusuna dair önemli ifadeler kullandı. 

Türkiye'nin ekonomik krizde olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, hükümete ayrıca McKinsey eleştirisinde bulundu. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN MCKİNSEY ELEŞTİRİSİ

Çanakkale'de katıldığı program kapsamında çok önemli ifadelerle hükümeti eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin bir ekonomik krizde olduğunu ve doğru yönetilirse 6 aydan bu krizden çıkılabileceğini söyledi. Hükümetin bu krizi doğru yönetememesi halinde ise krizin 6 yıl süreceğini ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, üretim vurgusunda bulundu. 

Hükümete, McKinser anlaşması konusunda da çok sert ifadelerle tepki gösteren Kemal Kılıçdaroğlu bu konuda ise şu açıklamalarda bulundu. 

"Şimdi ne diyorlar? Faizleri artırdılar, yine güvenmiyorlar. 'Faiz arttı ama yetmez. Bir tane seni denetleyecek adam bulacaksın, McKinsey'i bulacaksın.' diyor. (O üç ayda bir gelip seni denetleyecek. Bana rapor verecek, ben ondan sonra sana borç para veririm.) diyor. Türkiye bu hale kim getirdi? Din, iman edebiyatı ile bu hale geldik. Türkiye'nin dünyada saygınlığı yok. McKinsey'e hangi bilgiler verilecek, kimse bilmiyor. O bilgiler bize verilmeyecek. Amerikalının bildiği bilgiyi ben bilmeyeceğim. Birinci kozmik odaya FETÖ'yü soktular. Şimdi McKinsey'i maliyenin kozmik odasına sokacaklar. Bütün bilgileri alacaklar. Tefeciler için rapor yazacaklar.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)