CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Genel Af Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı televizyon programı kapsamında af konusuna dair değerlendirmelerde bulundu. Bu konuda MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına değinen Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin af konusuna dair görüşlerini aktardı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Genel Af Açıklaması

24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekilliği seçimlerine yönelik çalışmalar kapsamında bir televizyon programına konuk olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu burada af konusuna dair değerlendirmelerde bulundu. 

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NDAN AF AÇIKLAMASI

Hatırlanacağı üzere Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçtiğimiz dönemlerde af konusuna dair bazı açıklamalarda bulunmuş ve genel af çıkarılmasını önermişti. Bu konuya dair çarpıcı açıklamalarda bulunan MHP Lideri Bahçeli hapishanelerde yaşanabilecek bir oluşumdan söz etmişti. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı programda bu konulara değindi. Kemal Kılıçdaroğlu af konusuna dair kendisine yöneltilen "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, af isterken cezaevinde FETÖ veya benzeri bir kalkışmadan bahsetti. Sizin herhangi bir duyumunuz var mı? şeklindeki soruya,  "Bahçeli nereden almış bu bilgiyi, kalkışma olacak diye. İstihbarattan mı? Bir tahmin üzerinden yasa mı çıkar? Akıl var akıl. İnsan aklıyla hareket eder. Varsa bir sorun, akılcı politikalar üretirsiniz gereğini yaparsınız. Cumhur İttifakı var, çıkıp bunu konuşacağına gitseydi Erdoğan'a 'Sayın Erdoğan, istirhamım var sizden, biz madem ki ortağız, Cumhur İttifakı'yız, benim böyle bir düşüncem var, gel beraber harekete geçelim' deseydi." ifadelerini kullandı. 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin af konusundaki görüşlerinin sorulması üzerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu af konusunun önemine vurgu yaptı ve şu ifadeleri kullandı. "Af konusu ciddi bir iştir. Öyle ayak üstü konuşulacak bir konu değildir. Bunun yeri, adresi de parlamentodur. Oy devşirmek için aftan söz edilemez. Bunlar doğru değildir." 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 1 yıl Önce

Fetö pdy örgütünü terör örgütü mensubu İHRAÇ Edilen Vatan haini hakimlerin ve savcıların ablaların, ağabeylerin ,imamların verdiği yüksek cezalarla TC nin Milleti çoluk çocuk diri diri mezar olmuş cezaevlerine atılmışlardır. Aileler de Telafisi mümkün olmayan Acıları yaşamaktadır. Affın çıkması zaruri hale gelmiştir