CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan İsrail'in Gazze Saldırısına Sert Tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama sert tepki vererek; "Dün yaşananlar tarihe kanlı pazartesi olarak geçecektir" ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan İsrail'in Gazze Saldırısına Sert Tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunarak Gazze'de İsrail tarafından yapılan katliama sert tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Tel Aviv’den Kudüs’e Amerika’nın büyükelçiliğini taşıdılar. Gönül istiyor ki ABD Başkanı Trump bunu uygulamasın. Hem diyeceksiniz ki bizim ülkemizde demokrasi var ancak öbür taraftan Ortadoğuya müdahale ediyorsun.

Ortadoğu’nun kan gölü olmasına sessiz kalmanın ötesinde teşviklerde bulunuyorsunuz.

Pimi çekilen bir bombayı ortadoğunun kalbi olan Kudüs'e yerleştirdiler. Dün Pazartesiydi, tarihe kanlı pazartesi olarak geçecektir.

Bir tarafta ellerinde en gelişmiş silahlar diğer tarafta sadece ve sadece barış göstergesi, kendi topraklarını istemekte olan Filistin halkı vardır. Ve sizler gelişmiş silahlarla insanları tarıyorsunuz katletmektesiniz.

Bu mudur ahlak, bu mudur adalet? Sayın Trump kendi ülkesinde bilim adamlarına sorsun. Nasıl oluyor da Ortadoğu kan gölüne dönmekte.

Elbette Ortadoğu’da barışın olmasını isteriz. Ama bu barış silahla, kavgayla olmaz. BM kararlarını uygulamıyorsun, tanımıyorum diyorsun. BM güvenlik Konseyi kararlarını tanımıyorum diyorsun. “Ben istediğimi yaparım” diyorsun. İstediğini yaparsan tarihe kanlı pazartesileri mal edersin. Ve insanlık tarihi seni yaşam boyu lanetler. Bıkmadık mı insanların öldürülmesinden?

70 yıldır kendi vatanları için mücadele ediyorlar. Bir insanın kendi vatanı için mücadele etmesi kadar doğal hangi hak olabilir?

Filistinli kardeşlerimiz vatanları için mücadele ediyorlar. Gazze’de Lübnan’da gidin bakalım mülteciler var. Kendi toprağında insan mülteci olabilir mi?

Kudüs’ü savunmak istiyor, acımasızca o insanların üzerine kurşun yağdıranları tarih asla ve asla unutmayacaktır. O gencecik çocukların ellerinde silah yok, tankları yok, tüfekleri yok.

Sadece ve sadece slogan atıyorlar, yürüyüş yapıyorlar ve mücadele ediyorlar. Buna bile tahammülleri yok.

Kimse bundan sonra kalkıp da dünyaya demokrasi dersi vermedin. Her verdiklerinde onlara kanlı pazartesiyi hatırlatmak insanlık görevimizden biri olacaktır, artık bunu yapacağız.

Ortadoğu’da Amerika artık arabulucu olma rolünü tümüyle kaybetmiştir. Çünkü taraftır. İsrail hükümetinden yana taraftır.

Dolayısıyla ABD’nin yönetiminin, Trump yönetiminin Ortadoğu’ya barış getirme şansı artık yoktur. Trump yönetimi Ortadoğu’ya kanı ve gözyaşını getirir artık.

Geldiğimiz tablo budur. Üç günlük yas ilan edildi, doğrudur. Aynı kültürü paylaştığımız insanların katledilmesi karşısında Türkiye’nin susması doğru değildir, yasımızı tutacağız.

Ama asla ve asla unutmayacağız. Her Filistinli kendi bayrağı, kendi toprağı için mücadele ediyor. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı da Filistinli kardeşlerinin yanında sonuna kadar olacaktır.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 14:21
YORUM EKLE