CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı CHP Değişmeli Dedi ve İstifa Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı Ekrem Kerem Oktay yapmış olduğu bir açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurdu. Detaylar haberimizde...

POLİTİKA 18.07.2018, 20:46
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı CHP Değişmeli Dedi ve İstifa Etti

Cumhuriyet Halk Partisi içinde yaşanan hareketlilik devam ediyor. Hafta başından itibaren parti içi muhalefet tarafından devam eden olağanüstü kurultay çalışmalarına ek olarak bir de istifa haberi geldi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı Ekrem Kerem Oktay görevinden istifa ettiğini duyurdu. İstifa kararına ilişkin bir basın açıklaması yayımlayan Ekrem Kerem Oktay, CHP'de değişim olmalı dedi. 

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NUN BAŞDANIŞMANI İSTİFA ETTİ

 Ekrem Kerem Oktay yayımladığı basın açıklamasında, halkın Cumhuriyet Halk Partisi'nin yenilenmesini istediğini söyleyerek parti içi demokrasinin işletilmesini ve kurultayın toplanması gerektiğini söyledi. CHP değişim olmalı diyen Ekrem Kerem Oktay şu ifadeleri kullandı.

''Bugün Türkiye'nin rejimi değişmiştir. Cumhuriyeti korumak, demokrasiyi güçlendirmek için CHP'de değişmeli, yeniden halkımıza umut vermeli ve iktidar yürüyüşüne başlamalıdır. Bu inançla demokrasi mücadelemize yeni bir güç kazandırmak için önemli bir fırsat olan Kurultayımızın toplanması için imza verdiğimi... Ekonomiden ve İş Dünyası'ndan sorumlu Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinden de istifa ettiğimi kamuoyuna arz ederim"

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (0)