CHP Lideri Kılıçdaroğlu Ve MHP Lideri Bahçeli Mecliste Bir Araya Gelecek

Anayasa görüşmelerinin devam ettiği şu günlerde muhalefet liderlerinden kritik bir görüşme yapılacağı bilgisi geldi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile bir araya gelecek.

POLİTİKA 18.01.2017, 11:40
CHP Lideri Kılıçdaroğlu Ve MHP Lideri Bahçeli Mecliste Bir Araya Gelecek

Cumhurbaşkanlığı sistemini öneren ve gündem maddesi olan Anayasa değişikliği teklifiyle alakalı olarak ikinci tur görüşmelerinin başlayacağı gün içerisinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun MHP lideri Devlet Bahçeli ile bir araya geleceği öğrenildi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun talep ettiği görüşmenin öncesinde MHP lideri Bahçeli, Twitter hesabından paylaştığı gönderilerle CHP'nin anayasa görüşmelerindeki tutumuna yönelik sert mesajlar verdiği görülmüştü. Dün Meclis'te partisinin grubunuyla bir araya gelen CHP lideri, Bahçeli'nin o sözlerinin hatırlatılması üzerine yapılması planlanan randevunun iptal edilmeyeceğini belirttiği ifadesinde "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır" açıklamasında bulunmuştu.

Yapılacak görüşme, Başbakan Binali Yıldırım'a da sorulmuş, Yıldırım, "Bu görüşmeyle ilgili görüşüm yok. Ne konuşacaklar bilmiyorum. 1. tur oylama tamamlandı. Ama Sayın Bahçeli'nin açıklamasından ne konuşulacağı belli oldu" değerlendirmesini yaparak eleştiride bulunmuştu.

Görüşmenin saat 12.00'de yapılması planlanırken görüşmenin Bahçeli'nin Meclis'teki makamında yapılacağı açıklandı.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)