CHP Milletvekili Parti Yönetiminin İstifa Etmesi İçin Oturma Eylemi Başlatıyor

Cumhuriyet Halk Partisi'nde uzun yıllar sonra Elazığ'dan milletvekili seçilen Gürsel Erol, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik oturma eylemi yapacağını açıkladı. CHP yönetimini sert bir dille eleştiren Gürsel Erol ülke yönetimini hedeflemeyen, genel merkezi yönetmekle yetinenlere meydan okuyorum, açıklamalarında bulundu.

CHP Milletvekili Parti Yönetiminin İstifa Etmesi İçin Oturma Eylemi Başlatıyor

24 Haziran seçimlerinin ardından alınan sonuçların ardından Cumhuriyet Halk Partisi'nde MYK toplantısı yapılmış ve sonuçlar değerlendirilmişti. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ardından yapılan açıklamalarda ise AK Parti'nin yaşadığı oy kaybına dikkat çekilerek bu seçimin kaybedeni AK Parti'dir ifadeleri kullanılmıştı. 

GÜRSEL EROL'DAN PARTİ YÖNETİMİNE SERT ELEŞTİRİ

CHP tarafından seçim sonuçlarına yönelik yapılan açıklamaların ardından ise CHP'den Elazığ Milletvekili olarak seçilen Gürsel Erol yapılan açıklamaları değerlendirdi. Gürsel Erol yapmış olduğu değerlendirmelerinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün yaptığı açıklamalara katılmadığını ve siyasi partilerin parti başarısının iktidar olmakla ölçülebileceğini söyledi.

Konuşmasında CHP'nin uzun süredir iktidar olmadığını hatırlatan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol şu ifadeleri kullandı. 

"Bir partinin başarısı veya başarısızlığı iktidar olup olmamasıyla değerlendirilmelidir. 70 yıldır iktidar olamayan bir partinin oy kaybı ile ilgili iktidar partisinin oy kaybı üzerinden değerlendirme yapmasını doğru bulmuyorum. Artık dönem genel merkez koridorlarında unvanları koruyarak, CHP'nin her seçim sonrası bu mahkumiyeti, mağduriyeti ve bu seçim sonuçlarına mahkum edenlerle bizim gibi halkın içerisinden gelen siyasetçilerin ve CHP'nin gerçek değerlerini taşıyan insanların bir anlamda yüzleşmesi gerektiği düşüncesindeyim.

OTURMA EYLEMİ YAPACAĞIM

CHP'li Vekil Erol seçim sonuçlarına ve CHP MYK toplantısına yönelik açıklamalarında ayrıca parti yönetimini protesto etmek için oturma eylemi yapacağını açıkladı. CHP Genel Merkezinde yapacağını açıkladığı oturma eylemine CHP'lileri de çağıran Gürsel Erol şu ifadeleri kullandı. ''Yarın Ankara'da genel merkez yöneticilerimizin istifası ve partiyi olağanüstü kurultaya götürmeleri ile ilgili genel merkez önünde oturma eylemi başlatacağım. Buna Türkiye'deki CHP örgütlerini ve gönül verenleri davet ediyorum. Bu mantık ve anlayışla 70 yıldır iktidar yapamadığımız bu partiyi iktidar yapma şansımız yok.''

YEREL SEÇİMLERDE DE BAŞARISIZ OLACAĞIZ UYARISI

CHP Milletvekili Gürsel Erol açıklamalarında ayrıca ileriki dönemlerde yapılacak yerel seçimleri de hatırlatarak bu yönetim anlayışıyla o seçimlerde de başarısız olunacağı uyarısında bulundu. Tüm parti yönetimini istifa etmeye çağıran Gürsel Erol'un açıklamaları şu yönde;

"Mevkisi, unvanı ne olursa olsun hepsini istifaya çağırarak bir an önce olağanüstü kurultayın toplanmasıyla ilgili siyasi irademi ortaya koyacağım. Bu gerekçelerle siyaset yaparsak yarın yerel seçimlerden sonra da bir mahcubiyet yaşayacağız. Bu mağduriyetin de hiçbir gerekçesi olamaz. Bugünden tedbir alınması lazım. 9 seçimdir kaybedilen seçim sonuçlarının aynı mantıkla aynı düşünce ve değerlendirmelerle yapılması bu insanların aklı ile dalga geçmektir. Siyasi hiçbir kaygım ve korkum yok. Partinin etik değerleri ile yetişen, kurucu gençlik kolları genel başkanlığı yapan, CHP tarihinin en genç il başkanlığını yapan, iki dönem seçim kazanmış milletvekili olarak benim önceliğim bu partinin varlığının devamlılığını korumak ve insanların aklı ile dalga geçen zihniyetle hesaplaşmaktır."

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE