CHP'nin Ankara, İstanbul ve İzmir Adayı Kim? CHP adaylarını ne zaman açıklayacak?

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Ankara'nın yanı sıra İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları merak ediliyor. Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise konu hakkında "aday açıklaması ocak ayının ilk haftasına" diyerek mesaj verdi.

POLİTİKA 04.12.2018, 01:20
CHP'nin Ankara, İstanbul ve İzmir Adayı Kim? CHP adaylarını ne zaman açıklayacak?

CHP'nin İzmir, İstanbul ve Ankara Büyükşehir başkan adaylarının kim olacak? CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük kentlerde aday açıklaması ocak ayının ilk haftasına kalabilir. Bu, aday bulamadığımız anlamına gelmesin. En iyi arkadaşlarımızla seçime girmek istiyoruz" dedi.

Yerel seçim hazırlıklarını sürdüren CHP’de, 6 Aralık Perşembe günü düzenlenecek Parti Meclisi’nde (PM) aralarında büyükşehir ve illerin de yer aldığı 300 civarında il, ilçe ve belde belediye başkan adayı açıklanacak. Bilecik, Çanakkale ve Sinop ile 14 ilçede eğilim yoklaması dün yapıldı. Eğilim yoklamasından çıkan isimler 6 Aralık’taki PM’nin ardından açıklanacak.

Aday belirleme takvimi konusunda Hürriyet’e bilgi veren Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun şöyle konuştu: “Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük kentlerde aday açıklaması ocak ayının ilk haftasına kalabilir. Bu, aday bulamadığımız anlamına gelmesin. En iyi arkadaşlarımızla seçime girmek istiyoruz.

En titiz şekilde çalışıyoruz. Sadece iki kişinin iki dudağı arasından çıkan isimlere yer vermek yerine, veri ve bilgi ışığında, örgütsel yapımızla aday belirliyoruz. Bizim AKP’yi takip gibi bir durumumuz yok. Biz adaylarımızı ilk açıklayan partiyiz. Sonra AKP paniğe kapıldı, adaylarını açıkladı.

Daha sonra da belli yerlerde hata yaptıklarını düşüncesiyle aday değiştirme yoluna gittiler. Bu ne kadar hazırlıksız olduklarının göstergesi.” 

Yorumlar (0)