CHP Seçim Bildirgesinde Bedeli Askerlik Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi'nin açıklanan beyannemesi içerisinde milyonlarca vatandaşın merakla beklediği bedelli askerlik hakkında detaylara yer veriliyor. İşte bedelli askerlik ile alakalı olarak tüm detaylar.

CHP Seçim Bildirgesinde Bedeli Askerlik Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan seçim beyannmesi içerisinde milyonlarca vatandaş tarafından heyecanla beklenilen bedelli askerlik ile alakalı olarak ifadeler yer aldı.

Seçim bildirgesi içerisinde yer alan bedelli askerlik detaylarında ise;

"Askerlik süresini kısaltacağız. Bedelli askerlikle ilgili toplumsal talebi karşılayacak adil bir düzenleme yapacağız.

Ödenecek bedeli, yükümlülerin yıllık gelirine göre kademeli olarak belirleyeceğiz. Taksitle ödeme olanağı sunacağız." ifadeleri yer alıyor.

Bu konuyla alakalı olarak Muharrem İnce ise;

"Herkes iki ay askerlik yapar, geri kalan 10 ayı isteyen asgari ücretli, isteyen kamuda görevli asgari ücretli, profesyonel orduya geçişin temelleri atılarak yeni bir model. Bu yeni modelle bedelli askerliğe de gerek kalmayacak zaten. Şuan da olduğu gibi bir model aklımdan geçmiyor. Askerliği toptan bir değiştirmek benim aklımdan geçiyor." ifadelerini kullandı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 14:28
YORUM EKLE