CHP Yönetiminden Kurultay Açıklaması 'Algı Yaratıyorlar'

Cumhuriyet Halk Partisi'nde akşam saatlerinde yapılan Olağanüstü Kurultay için yeterli imza toplandı açıklamasının ardından parti yönetiminden söz konusu açıklamalara karşılık geldi. Yapılan açıklamada imza toplanmışsa gereği yapılır, algı yaratılarak CHP'de süreçler yürütülmez, denildi.

POLİTİKA 24.07.2018, 21:03
CHP Yönetiminden Kurultay Açıklaması 'Algı Yaratıyorlar'

Cumhuriyet Halk Partisi'nde parti içi muhalefet yapmış olduğu açıklamasında olağanüstü kurultay için gerekli olan imza sayısına ulaşıldığını duyurmuştu. 

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve CHP PM Üyesi Gaye Usluer tarafından yapılan açıklamalarda yeterli imzanın toplandığı, isteyenlerin imzaları görebileceğini ve çalışmanın Pazartesi gününe kadar devam edeceğini açıklamıştı. 

CHP YÖNETİMİNDEN KURULTAY AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminden CKP Milletvekili Tüzün ve CHP PM Üyesi Usluer tarafından yapılan bu açıklamalara yanıt geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek kurultay iddialarını ve imza çalışmalarına dair açıklamalarda bulundu. Muharrem Erkek yapmış olduğu açıklamalarında kurultay çalışmalarının sosyal medya üzerinden yürütülmesinin yanlış olduğunu vurgulayarak bu hareketlerin partiye zarar verdiğini söyledi. 

Açıklamalarında yeterli imza toplandığına dair yapılan ifadeleri de değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek yeterli imza toplanmışsa gereği yapılır dedi. "Sosyal medya üzerinden olağanüstü kurultay süreci ve imza tartışmalarının yürütülmesi son derece yanlış, partimiz ciddi zarar görüyor. İmzalar toplanmışsa gereği yapılır. Algı yaratarak CHP'de süreçler yürütülmez. Sosyal medya üzerinden imzaların yarıştırılması yanlış. Bu konular sosyal medya üzerinden tartışılmaz. İmzalar parti dışında bir yerde incelenmez. Samimilerse getirip incelenir, gereği yapılır."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)