CHP'den Yaralı Askerler İçin Sağlık Hizmetlerinin Araştırılması Talebi

CHP'den Yaralı Askerler İçin Sağlık Hizmetlerinin Araştırılması Talebi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 20 Ocak 2018'de başlayan Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan askerlere yönelik olarak sağlık hizmetlerinin araştırılması ve bulunan eksiklikler varsa belirlenmesi için Meclis tarafından araştırılmasını talep etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Murat Emir ve arkadaşları tarafından atılan imzalarla TBMM Başkanlığı tarafına sunulan araştırma önergesi içerisinde 20 Ocak 2018 tarihinde başlayan Zeytin Dalı Harekatı Kapsamında yaralanan askerlere yönelik olarak sağlık hizmetlerinin araştırılması talep edildi.

Gerekçe içerisinde Zeytin Dalı Harekatı'nın hedeflendiği gibi Afrin merkezine doğru devam edildiği belirtildi. Afrin'in etrafında hilal şeklinde bir bölgenin TSK tarafından kontrol altına alındığı ifade edilirken söz konusu bu gerekçede "Ülkemizin yakın geleceği ve istikbali konusunda önemliliği tartışmasız bu harekatın başarılara ulaşması tahmin edilebileceği gibi canları pahasına sahada mücadele veren askerlerimize sağlanan imkanlar eş değerdir" ifadelerine yer verildi:

Söz konusu Zeytin Dalı Harekatı gibi geniş kapsamlı operasyonlarda yaralı olan askerlerin ve şehit verilmenin kaçınılmaz olduğu dolayısıyla ifade edilen bu gerekçe içerisinde bu ifadelere yer verildi.

"Ağır silahların kullanılmış olduğu ve Türkiye'mizin sınırları ötesinde devam eden böyle bir harekatın en az yaralı ve şehitle tamamlanması harekatın başarıya ulaşması kadar önemlidir. Söz konusu bu açıda askerlerimizin yaralanması durumlarında sağlık hizmetletinin eksiksiz olarak hazır edilmesi olmazsa olmak nitelik olarak ifade edilmektedir. Türkiye kamuoyu askerlerimiz çatışmalara yaralanmaları durumunda hizmetlerin ulaştırılması konusunda kesin kılınmış durumdadır.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında yaralanan askerlerimize yönelik olarak sağlık hizmetlerinin araştırılması ve gerekli eksikliklerin tamamlanması için Meclis Araştırması açılması gerekiyor" ifadelerine yer verildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.