Cumhurbaşkanı Adaylığı İmzalarında 5. Gün! Hangi Aday Kaç İmza Topladı?

Partilerine destek vermek adına; Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek ve Vecdet Öz için seçim kurullarında imza vermeye devam ediliyor. Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu'nun 100 bin imza sınırını geçmesiyle beraber adaylık imzalarında Doğu Perinçek ve Vecdet Öz'ün 100 bin imzaya ulaşıp, ulaşamayacağı merak ediliyor. Peki Cumhurbaşkanı adaylığı imzalarının 5. gününde hangi aday kaç imza topladı? İşte detaylar.

Cumhurbaşkanı Adaylığı İmzalarında 5. Gün! Hangi Aday Kaç İmza Topladı?

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerine yönelik olarak 100 bin imza toplayarak Cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen adaylar arasında; İYİ Parti lideri Meral Akşener, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek ve Adalet Partisi lideri Vecdet Öz'ün isimleri yer alıyor.

Söz konusu 4 adayın bu konuyla alakalı olarak Yüksek Seçim Kurulu'na başvuru yaptıkları biliniyor.

4 Mayıs 2018 tarihinden itibaren başlayan imza verme işlemi devam ediyor. İmza verme işleminin 5. günü yaşanırken İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun 100 bin imzayı geçtiği görülüyor.

PEKİ HANGİ ADAY KAÇ İMZA TOPLADI?

100 bin imzada şuan itibariyler adayların topladıkları imza sayısı ise;

Meral Akşener: 243 Bin 706, Temel Karamollaoğlu 157 Bin 461, Doğu Perinçek 86 Bin imza alırken Vecdet Öz'ün imza sayısı ise 2 bin 400 olarak açıklandı.

Bununla beraber toplam imza sayısı ise;  498 Bin 567 olarak duyuruldu.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 16:25
YORUM EKLE