Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Reisim Diyen Mehmet Metiner'den Flaş Açıklama: AK Parti Ömrünü Tamamladı

Yaptığı açıklamalarından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan övgüyle bahseden eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner'den AK Parti hakkında yeni açıklama geldi. Metiner, AK Parti'nin ömrünü tamamladığını ifade etti ve yeni bir AK Parti'ye ihtiyaç olduğunu ifade etti. AK Parti davasına yönelik yaptığı açıklamasında ise; "Dava şuurundan yoksun unsurlar güç elde etmek için AKP'lileştiler" dedi.

POLİTİKA 15.08.2019, 21:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Reisim Diyen Mehmet Metiner'den Flaş Açıklama: AK Parti Ömrünü Tamamladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Reis'im" diye hitap eden eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner'den AK Parti'yle alakalı açıklama geldi.

Mehmet Metiner, AK Parti'nin 18. kuruluş yıldönümünde Yeni Akit'e önemli değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti'nin ömrünü tamamladığını söyleyen Metiner, Erdoğan Başkanlığında yeni bir AK Parti kurulmasını önerdi.

AK Parti'nin içine sızılmasını eleştiren Metiner;

"Gücün olduğu her yerde onu elde etmeye çalışanlar olur. AK Parti'nin içine sızmalar bu yüzden olmuştur.

Dava şuurundan yoksun unsurlar güç elde etmek için AKP'lileştiler." dedi.

Yeni bir AK Parti'ye ihtiyaç olduğunu ifade eden Metiner;

"Kimileri bırakıp gitti. Kimileri de gitmek için vakit kolluyor. İbni Haldun'un bedevilik-haderilik tesbiti bence partiler için de geçerli.

O yüzden Reis bu ayrışma sürecinde AK Parti'nin rotasını yeniden belirlemelidir. AK Parti yeni bir Türkiye iddiasıyla ortaya çıkmış olsa bile eski Türkiye şartlarında kuruldu.

Eski Türkiye yok. Eski Türkiye şartlarında kurulmuş AK Parti de artık ömrünü tamamladı. 2001'deki AK Parti'de ısrar, Yeni Türkiye'nin siyaset anlayışının tersine kürek çekmek anlamına gelir.

Bir zihniyet değişimine ihtiyaç var. Yenilenmiş bir AK Parti'ye değil yeni bir AK Parti'ye acilen ihtiyaç var. Yeni bir teşkilatlanma modeline dayanan yeni bir AK Parti" dedi.

Yorumlar (0)