Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bay Kemal Başörtüsü Sorununu Çözmüş, Sen Kimsin Neyi Çözdün?

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa mitinginde açıklamalarda bulunarak seçime yönelik ifadeler kullandı. İşte detaylar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bay Kemal Başörtüsü Sorununu Çözmüş, Sen Kimsin Neyi Çözdün?

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa mitinginde açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Şanlıurfa ülkemizde en çok Suriyeli sığınmacı barındıran şehir. Gösterdiğinizi kardeşlik için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Çoğu gitti azı kaldı. Urfa sınırının hemen ötesi bir terör örgütünden bir başka terör örgütüne devredildi.

KANDİL'DE TOPLANTI HALİNDE VURDUK

Amerika ile anlaşarak Münbiç'i güvenlik hale getiriyoruz. Münbiçli Arap kardeşlerim de topraklarına geri dönüyorlar dönecekler. Şu anda Kandil'e biniyoruz.

İlk operasyonumuzu 20 uçakla yaptık 10 önemli noktayı Kandil'de vurduk. İkincisinde yine bir operasyon ve toplantı halinde Kandil'deki bunların lider takımını hallettik.

43 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK

Az önce resmi rakamı istedim 100 bin dediler. Şanlıurfa ülkemizin en genç nüfusuna sahip şehirlerimizin başında geliyor.

Şanlıurfa'ya son 16 yılda 43 katrilyon yatırım yaptık. Biz yapım ekibiyiz onlar ise yıkım ekibi.

FİTNE KAZANANLARI DEVİRECEĞİMİZ GÜNLER YAKINDIR

Sıra Urfa'nın yanı başındaki yerlere geliyor. Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle yakında buraları da teröristlerden arındırıp asli sahibi olan Arap, Kürt, Türkmen kardeşlerimize teslim edeceğiz.

Şanlıurfa'nın yanı başındaki fitne kazanlarını devireceğimiz günler de yakındır. Birileri umudunu kendilerine asla uzanmayacak ellere sarılmaya bağlamış olabilir.

Onların gittiği yoldan biz geleli çok oldu. Biz bu meselenin çözümünün sahada var olmaktan geçtiğini biliyoruz. Onun için de size ona buna el uzatmayı değil, sınırın öte yanını kendi gücümüzle güvenli hale getirmeyi taahhüt ediyoruz.

EL-BAB'DA UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ AÇACAĞIZ

Harran Üniversitesi, Türkiye Maarif Vakfı ve YÖK beraber çalışarak şimdi El-Bab'da Uygulamalı Bilimler Fakültesi açıyoruz.

SURUÇ OLAYLARI

Geçtiğimiz günlerde Suruç'ta yaşanan elim hadisede hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum.

Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletidir. Hadise güvenlik güçlerimiz ve savcılığımız tarafından soruşturuluyor. Her şey ortaya çıkartılacak ve suçlular adalet önünde hesap verecektir.

KILIÇDAROĞLU SEN KİMSİN NEYİ ÇÖZDÜN?

Çıkmış diyor ki Bay Kemal, 'Başörtüsü sorununu ben çözdüm.' Sen kimsin, neyi çözdün? Senin partinin milletvekili, ikna odalarında benim başörtülü kızlarımın başlarını açtı. Sen kimsin? 411 ile ilgili Bay Kemal'in Muharrem'in imzası var Anayasa Mahkemesi'ne götürdünüz. Adamlar imam hatip okullarıyla dalga geçiyor. 4 çocuğumun 4'ü de imam hatip mezunu.

Bay Kemal'in Bay Muharrem'in ağzından terörle mücadele duydunuz mu? Davos'ta one minute dedim arkamda milletimi gördüm. Korkaklar zafer anıtı dikemez.

Şimdi diyorum ki 24 Haziran'da bu kardeşinize bu desteği verin, biz destan yazmaya devam edelim.

Ya 2053 ve 2071 vizyonlarımıza doludizgin koşacağız ya da yeniden 1970'lerin 90'ların tedirginliğiyle kendi içimize kapanacağız.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE