Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB Üyelik Süreci Hakkında Önemli Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan ziyareti kapsamında yapmış olduğu açıklamalarında gündemin önemli konuları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bu konuda AB'ye katılım süreci hakkında da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB'ye çok net bir mesaj gönderdi.

POLİTİKA 08.10.2018, 18:35 08.10.2018, 18:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB Üyelik Süreci Hakkında Önemli Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan ziyareti kapsamında bir basın toplantısı düzenledi. 

Macaristan Başbakanı Viktor Oban ile ortak düzenlenen basın toplantısında merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını siz okuyucularımızla buluşturuyoruz. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN GÖÇ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlenen basın toplantısında göç konusuna dair açıklamalarda bulundu. Suriyeli mültecilerin Türkiye'de olmasından ve Türkiye'nin bu konuda atmış olduğu adımlara dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamalarda bulundu. 

''Suriyeli olarak yaklaşık 3.5 milyon, Iraklı olarak da 500 bin mülteci var. Mültecilere kapılarımızı açık tutmuş olsak tablo böyle olmaz. 3.5 Suriyeli bunlar daha çok ya kamplarda ya da ülkemizin içerinde başka yerlerde bulunuyorlar. Ama geri dönüşler de başladı. En son İdlib'de bir iltica durumuyla karşı karşıyaydık. AB üyesi ülkelerden de destek bekliyoruz.''

KAYIP GAZETECİ

Türkiye'de kaybolan ve öldürüldüğü ortaya çıkan kayıp gazeteci ile ilgili de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi yetkililerin olayı ispatlamaları gerektiğini vurguladı. 

''Bu olayın ülkemizde olması bizim için çok önemli. Bu olayı kendi haline bırakamayız. İspat etmesi gereken Suudi taraftır. Adalet Bakanlığına verdiğimiz talimat doğrultusunda İstanbul Başsavcılığımız teyakkuza geçti. Hedefimiz bir an önce neticeye ulaşmak. Yazılı ve görsel medyada da farklı haberler çıkıyor. Bunlarda bizi düşündüren konular. Buradan bir an önce neticeyi almak durumundayız. Yetkililer buradan çıktı diyerek kendisini kurtaramaz. Çıkmışsa bunu görüntülerle de olsa ispat edeceksiniz. Kalkıp da bunu Türk makamlarına soramazlar, bu nasıl oldu bunu sormalı. Giriş-çıkışlar inceleniyor. Konsolosluktan çıktığı ispat edilmeli.''

AB BİRLİĞİ VE ADAYLIK SÜRECİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının en önemli kısmı ise Avrupa Birliği süreci konusunda oldu. Bu konuda AB'ye çok net bir mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sabrımızın sonundayız dedi. 

''Sene 63 sene 2018. 1963'ten bu yana oyalanan bir ülke var. Bu zulüm sadece Türkiye'ye yapıldı. Alacaksanız sinyalini verin almayacaksanız da bunu da söyleyin. Siz yolunuza biz yolumuza devam edelim .Şuan da sabır noktasındayız.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)