Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avusturya Başbakanına Çok Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avusturya Başbakanı tarafından alınan camileri kapatma ve imamlar ile ailelerini geri gönderme kararına dair çok sert açıklamalarda bulundu. Avusturya Başbakanı ve batının kendine çeki düzen vermemesi halinde olayın başka yere gideceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını haberimizde aktarıyoruz.

POLİTİKA 11.06.2018, 01:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avusturya Başbakanına Çok Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenler'de Kadir Gecesi programına katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya genelinde müslümanlara yönelik atılan adımları değerlendirdi. Konuya dair açıklamalarında özellikle Avusturya'yı çok sert bir şekilde eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan haçlı hilal savaşı ifadelerini kullandı. 

'KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERMEZSEN OLAY ÇOK BAŞKA YERE GİDER'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı program kapsamında son olarak Avusturya tarafından alınan cami kapatma kararını hatırlattı. Bu konuda Avusturya Başbakanına yönelik sert açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan bu kararların sonuçlarına yönelik değerlendirmelerde bulundu. 

Avusturya Başbakanına kendine çekidüzen vermezse olay farklı yerlere gider, diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan cami kapatma konusunda şu açıklamaları yaptı. 

''Buradan Avrupa'ya, doğrusu Avusturya'ya, Avusturya'nın Başbakanına sesleniyorum. Bak daha çok gençsin. Daha senin çok şöyle tecrübe edinmen lazım. Bak şunu unutma, senin bu çıraklığın, bu tavırların senin başına çok işler getirebilir. Zira bilesin ki Avusturya'da bir caminin kapatılması, oradaki Müslümanların, din adamlarının Avusturya'dan atılması, yurt dışı edilmesi yeniden bir haçlı-hilal mücadelesini başlatır ki bunun sorumlusu da sen olursun.. Kendine çekidüzen vermezse olay farklı yerlere gider. Bize zalimlerden, zulmedenlerden dost olmaz. Dünya zalimlere kalmaz. Mazlumun ahı, eninde sonunda sizi alaşağı eder.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)