Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çok Sert Seçim Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de düzenlenen resepsiyon kapsamında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme ve siyaset dünyasıyla alakalı çok sert açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının önemli noktalarını sizlere aktarıyoruz.

POLİTİKA 23.04.2018, 20:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çok Sert Seçim Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin açılışının 98. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen resepsiyona katıldı. Katıldığı resepsiyon kapsamında bir basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim konusu ve gündeme dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÇOK SERT AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına CHP'den İYİ Parti'ye 15 milletvekilinin geçmesini değerlendirdi. Konuya dair sert açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu durumun Güneş Motel olayından daha vahim olduğunu söyledi. 

"Bunun ötesinde senin 15 milletvekilin partinden ayrılıyor, sözde İYİ Parti'ye geçiyor. Sözde İYİ Parti'de, bugün onların koltuklarında o geçenler var mıydı? Bugün oraya onlar oturdu mu? Bu nasıl bir iş? Bunun ahlaki bir yanı olabilir mi? Bunun Güneş Motel olayından çok daha öte bir durumu söz konusu? Parlamentomuzun bu duruma düşmesi, bizim için gerçekten bir felaket".

BAŞBAKAN YILDIRIM İLE CHP MİLLETVEKİLİ ÖZEL ARASINDA YAŞANAN GELİŞME

TBMM Genel Kurulu'nda Başbakan Binali Yıldırım ile CHP Milletvekili Özgür Özel arasında yaşanan gerilime de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşağıda olsa gereken cevabın büyüğünü verirdim dedi. 

"Bana parmağını sallıyor. Ben yukarıdaydım aşağıda değildim. Aşağıda oturmuyorum. Oturduğum makam yukarıda ama aşağıda olmuş olsam onun sadece ağzının payını değil ona verilmesi gereken dersin en büyüğünü verirdim çünkü".

ABDULLAH GÜL AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir basın mensubu tarafından Abdullah Gül'ün aday olup olmayacağı ile ilgili bir soruya ise "Bunu ona sorun" yanıtını verdi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
kim 1 yıl önce
Bu ağır sözlerin de cevabı verilecektir 24 haziranda insAllah