Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Koalisyona Yeşil Işık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir televizyon programı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında koalisyon konusuna dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını sizlere haberimizde aktarıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Koalisyona Yeşil Işık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir radyo programına katılarak seçim süreci, seçim çalışmaları ve gündemin önemli konu başlıkları hakkında açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KOALİSYON AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı televizyon programı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında seçim sonuçlarına dair değerlendirmelerde bulundu. Bu kapsamda kendisine yöneltilen koalisyon iddialarını değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koalisyona yeşil ışık yaktı ve koalisyon konusuna dair ''300'ün altında kalırsa o zaman bir koalisyon arayışına gidilebilir'' açıklamalarında bulundu. 

''CUMHURBAŞKANININ PARTİSİ'NDEN KOPMASI DİYE BİR ŞEY YOK''

Kral FM de katıldığı radyo programı kapsamında yeni yönetim şeklinde cumhurbaşkanının statüsüne ilişkin de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanının tarafsız olmasına dair açıklamalarda bulundu. 16 Nisan referandum kararının ardından bu konuların geride kaldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı. 

"Cumhurbaşkanının partisinden kopması diye bir şey yok. Yeni dönemde partili cumhurbaşkanlığı süreci var. Tarafsızlığa gelince o başka bir şey. Bir diğer konu parlamento içinden istediğiniz kişiyi kabinenize alırsınız ama üyeliği düşer. Dışarıdan da alabilirsiniz. Yemin etmek artık ben partili değilim demek değil. Tarafsız davranacağına yemin etmektir. 16 Nisan'la birlikte bunlar kalktı. Burada en önemli olan parlamentodan alacağı kişi artık parlamento üyesi olmayacak. Mesela şu anda yeni bir şey duydum. Şu anda başkanlık yarışında olanları yardımcısı olarak atayacağını söylüyor."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE