Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli OHAL Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında OHAL konusunda önemli değerlendirmelerde bulundu. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli OHAL Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TGRT Haber, TVNET, Beyaz TV, Akit TV ortak yayınında kendisine sorulan soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı açıklamalarında OHAL hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

OHAL'in kaldırılıp kaldırılmayacağı hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında OHAL'in getirilmesinin en önemli sebebinin terör odaklı olduğunu  belirterek "Tabii bu terör odağında birinci derecede FETÖ vardı, PKK vardı. Bunun yanında DEAŞ vardı. Bütün bunlara karşı biz OHAL'i yaparken, bundan 16 yıl önce geldiğimizde Türkiye'de yine bir OHAL var mıydı, vardı. Biz, o OHAL'i 1 ay içinde kaldırdık." ifadelerine yer verdi.

"24 HAZİRAN'DAN SONRA NEŞTER VURABİLİRİZ"

OHAL'in teröre karşı olmadığından 1 ay içinde kaldıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan OHAL'le biz bir defa terörle mücadeleyi rahatlattıklarını teröre yönelik çok ciddi mücadele verdiklerini ve ciddi manada bu işi yumuşattıkları için 24 Haziran'dan sonra OHAL'e neşter vurabileceklerini ifade etti.

YENİDEN OHAL GELEBİLİR

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir sıkıntı olduğunda OHAL'in yeniden gelebileceğini vurguladı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 09:01
YORUM EKLE